Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Potvrdené: Česká televízia na jeseň so StarDance, tanečnej šou bude viac!

Už minulý rok generálny riaditeľ ČT odhalil plány uviesť siedmu sériu šou túto jeseň, až teraz sa potvrdzujú.

Populárna tanečná šou StarDance, ktorú s obľubou sledujú aj slovenskí diváci, sa po ročnej pauze vráti na obrazovky. Jej nasadenie v jesennej štruktúre Českej televízie potvrdila samotná moderátorka šou, Tereza Kostková, v ostatnom vydaní talkshow Karla Šípa, Všechnopárty.

Kostková, ktorá v šou tvorí moderátorský pár s Marekom Ebenom, k tomu odhalila, že StarDance bude po prvý raz viac. Doteraz televízia zakaždým ponúkla osem epizód, v najbližšej siedmej sérii ich chce odvysielať až desať. Vďaka tomu sa zvýši aj počet tanečných párov a to o rovnaký pomer. Premiérovo ich nebude osem ale desať.

Návrat StarDance počas nadchádzajúcej jesene naznačil už pred rokom generálny riaditeľ ČT, Pavel Dvořák. V tom čase však ešte rozhodnutie nepadlo. „Zatiaľ sme nad tým nepremýšľali, ale predpokladám, že to bude v najbližšom roku. Licenciu máme kúpenú,“ povedal Dvořák v auguste 2014 pre portál Digizone.cz.

Šou doteraz zakaždým našla svoje miesto v hlavnej jesennej televíznej sezóne. Šou si po ostatnej šiestej sérii dala ročnú pauzu, urobila tak aj v roku 2008 po tretej sérii. ČT po prvý raz ponúkla StarDance na jeseň 2006. V sledovanosti sa jej pravidelne darí vysoko nadpriemerne, keď prekračuje hranicu milión divákov, rokmi sa pri tom jej úspech paradoxne zvyšuje. Výsledky sledovanosti šiestej série nájdete tu.

Čítať viac...
Nahor