Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Postup Slovákov na futbalové EURO valcoval! Divákov si dokázala udržať Farma

Farmárskej reality šou sa podarilo pravdepodobne vďaka silnému promu aj proti futbalu udržať divákov.

Futbalová reprezentácia v zápase s Luxemburskom konečne naplnila svoj cieľ a postúpila na hlavný turnaj EURO 2016. Veľkú radosť pritom urobila aj RTVS, ktorá za tento turnaj zaplatila nemalé peniaze, aby ho prenášala na vlastnej obrazovke, a to všetko práve pre možnú účasť Slovákov. Ich postup sledoval vysoko nadpriemerný počet divákov, keď sa podľa našich informácií v 12 – 54 ratingy polčasov vyšplhali na 12,8 a 12,7 % s podielmi 33,7 a 37,9 %. Celkovo sledovalo zápas približne 700-tisíc divákov.

Hlavné programy Markízy a Joj stratili počas futbalu približne rating, až v podieli bol pokles značnejší, keď Búrlivé víno dosiahlo share pod 18 %, Inkognito nad 16 %. Joj svojich divákov k atraktívnemu futbalu poslala až s nasledujúcicm programom, keď reprízové Dvojičky hlboko prepadli s podielom pod 8 %.

Markíza, naopak, udržala štandard Farmy, ktorá sa dostala dokonca nad sedem ratingov, čo je viac, než pri bežných epizódach. Vysokú úroveň si pritom držala aj popri futbale. Podielovo sa prehupla cez 24 %. Reality šou, zdá sa, podobne ako pred pár týždňami pri vysoko výkonnom Dueli, pomohlo silné promo, ktoré zvýšilo pozornosť divákov.

Medzi menšími stanicami sa najlepšie darilo ženskej Doma, ktorá odštartovala premiérovú sériu Mentalistu. Po Myšlienkach vraha ide už o druhý silný seriál, ktorého nové časti televízia uvádza na menšej stanici. Prvá epizóda siedmej série aj v konkurencii futbalu uhrala silný podiel 6,5 %. Dila dosiahla podiely pod 6 a 9,5 %. Medzi mužskými stanicami bola vyššie Plus, ktorej multireprízová Smrtonosná pasca 2 dosiahla podiel nad 5 % a predbehla reprízu čerstvej snímky Svetová vojna Z, ktorá na Dajto siahla pod 5 %. Markíza už film stihla reprízovať aj v nedeľu v noci. Svoje získala Wau, jej kriminálky Vtierka Castle a CSI Las Vegas sa dostali nad 2 %.

Podvečer sa situácia napriek snahám Markízy o posilnenie Kukučky veľmi nemení, denný seriál dokonca podielovo jemne poklesol, keď mal dosiahnuť na 16,5 %. Moja mama varí lepšie ako tvoja sa dostala nad 24 %. Televízne noviny naďalej potvrdzujú prepad, no držia sa už pred Novinami, v pondelok získali share 29,5 %. Noviny uhrali 25 %.

Foto: FB Slovenský futbalový zväz

Čítať viac...
Nahor