Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Pošta pre teba sledovanejšia ako Milujem Slovensko! Markízu sklamala premiéra Ja, zloduch

Najsledovanejšou reláciou RTVS je aktuálne Pošta pre teba, napriek tomu ju televízia zruší.

Ani fakt, že je Pošta pre teba najsledovanejším programom RTVS nič nemení na fakte, že diváci o reláciu prídu. Ostatný týždeň sa relácii podarilo predbehnúť aj Milujem Slovensko, relácia dosiahla podľa našich informácií rating 9,3 % a podiel 19,5 %, šou Milujem Slovensko malo sledovať 9 % divákov s podielom 20,5 %. Riaditeľ telerozhlasu, Václav Mika, tak v tomto prípade robí rázny krok napriek tomu, že má relácia za sebou najväčšiu základňu divákov. Priepastný rozdiel medzi reláciami je však v mladšej cieľovke 12 – 54, v nej Milujem Slovensko dosiahlo podiel takmer 19 %, kým Pošta pre teba sa blížila len k desiatke. Už o týždeň bude zábavná relácia štartovať rovnako ako Pošta pre teba o 20:20.

Piatkovej sledovanosti kraľoval duel Farmy, ktorý predčil aj Televízne noviny. Reality šou sledovalo vyše 10 % divákov s podielom 29 %. Filmový výber vyšiel Joj, 22 výstrelov dosiahlo podiel nad 20 %. Jednotka o 20:20 zavŕšila sériu Superhrdinovia, ťažiskový titul televízie pre túto jeseň sledovanosťou nezaujal, finálový diel uhral v 12+ podiel 7,3 %, v 12 – 54 zas 6,8 %. Menšie stanice v piatok príliš nevyskakovali, najsilnejšia bola Doma so snímkou Láska na druhý pokus a podielom nad 4 %, Dajto s filmom Invictus: Neporazený a rovnako aj Plus s Kravaťákmi skončila pod tromi percentami.

V sobotu večer bola opäť najsledovanejšia Markíza, avšak vysoko nevyskočila. Napriek premiére animovaného filmu Ja, zloduch sa z vysoko nadpriemerného záujmu divákov netešila, obľúbenú snímku si pozrelo 9,7 % divákov s podielom 24,9 %. Túto jeseň tak v súboji animovaných premiér vyhrala Joj, ktorej Neskrotná atakovala podiel 31 %. Televízna dvojka animák alternovala akčnou reprízovou snímkou, Pád Bieleho domu dosiahol podiel pod 19 %. V sobotu zároveň ožila menšia Plus, film Ťažko zamilovaný atakoval 7 %. Dajto neuspelo s krimi NCIS a podielom nad 2 % a ani zápasom ragby s podielom 1,5 %. Romantická Doma bola úspešnejšia so snímkou Láska v Sommerlunde a podielom takmer 5 %.

Čítať viac...
Nahor