Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Posledný Duel na Farme jedným z najslabších, Joj opäť vyšla nedeľa! Večery predtým neuspela

V piatok a sobotu bola Joj slabá, stratu doháňala v posledný deň týždňa.

PIATOK: Piatkové čísla výrazne poznačilo pekné počasie. Ratingy televízií zatlačilo na minimum, čo sa podpísalo aj na výkonnosti inak nadpriemerných programov. Čiastočným sklamaním skončil posledný deň na Farme, ktorý podielovo uhral priemer a nadpriemer Markízy, ratingovo ale ďaleko zaostal za najlepšími výkonmi. Klasický diel s Duelom sa hýbali okolo 5,5 a 6 % s podielmi 19,5 a vyše 24 %. Zatlačené bolo ratingovo aj Čo ja viem, ktoré atakovalo 6 % s podielom pod 21 %, nedarilo sa Joj s filmom James Bond: Quantum of Solace a podielom iba nad 13 %.

Menšie kanály boli vyrovnané, film Do jari sa vydáš na Doma aj Otec v sukni na Plus atakovali 5 %, Honba na ponorku podliezla päťku len o málo menej. Myšlienky vraha na Wau uhrali vyše 3 a 2 %.

Rodinné prípady podvečer prekonali 17 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja spadla na podiel cez 13 %. Televízne noviny mali tesne prekročiť 22 %, Noviny ich predčili o rating, podielovo podliezli 25 %.

SOBOTA: V prvý víkendový deň najviac lákal kvalifikačný zápas Slovenska na futbalové Majstrovstvá sveta proti Litve, úspešný duel sledovalo po polčasoch takmer a pod 7 % divákov s podielmi pod 22 a vyše 20 %. Celkovo si zápas pozrelo okolo 440-tisíc divákov. Značne promovaná snímka Markízy Pastorova žena dosiahla share vyše 20 %, film Aloha na Joj neuspel s podielom takmer 14 %.

Na menších boli najsledovanejší Rivali na Plus s podielom 6 %, Láska ako z románu na Doma atakovala 5 %. Inkognito na Wau rastie, hýbalo sa nad 4 %, Knight Rider na Dajto si polepšil s druhou časťou, uhral podiely nad 3 a 4 %.

Smotánka atakovala 22 %, Naši v priamom súboji uhrali len podpriemerný share vyše 10 %. Televízne noviny podielovo prekročili 25 %, Noviny ratingovo tesne vyhrali, pre neskorší začiatok ich podiel podliezol 25 %.

NEDEĽA: Záver týždňa znovu vyšiel najlepšie Joj. Tej sa po skončení seriálu 1890 zatiaľ darí s filmovými premiérami, ktoré jej prinášajú lepšie čísla ako v sobotu. Túto nedeľu uviedla značne promovanú snímku Králi hôr, dostať sa s ňou mala na 8 ratingov s podielom pod 25 %. Markíza so svojím filmom Nebezpečný spojenec prekročila šesť ratingov, v podieli uhrala 20,5 %.

Na menších staniciach dosiahlo Dajto s filmom Neuveriteľný Hulk vyše 5 %, nasledovala Plus s komédiou Niečo na tej Mary je a podielom cez 4 %. Velvet je na Doma v nedele slabý, hýbal sa tesne nad 3 %, podobne tesne bola kriminálka CSI New York na Wau, avšak nad hranicou 2 %.

Horná Dolná podvečer uhrala o málo nad 19 %, Nové bývanie sa prehuplo cez 17 %. Medzi spravodajstvami tesne ratingovo vyhrali Televízne noviny, pre skorší začiatok odskočili podielovo s hodnotou nad 26 %, Noviny šli pod 24 %.

Markíza a Joj si v priebehu uplynulého týždňa vymieňali vedúce postavenie v prime-time. Štyrikrát bola úspešnejšia Markíza, trikrát televízia z Koliby, ktorej prehral celotýždenný súboj piatkový neúspech a postavenie až trojky v prime-time. Rozdiel medzi televíziami bol uplynulý týždeň v hlavnom vysielacom čase len okolo pol podielového bodu.

Čítať viac...
Nahor