Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Posledné jarné V siedmom nebi mierne porástlo, Superstar najnižšie v sérii! Sobota pre Joj, Markíza hlboko

Joj pre túto jar uzavrela svoj dlhodobý highlight V siedmom nebi, Superstar budú počas ďalších nediel robiť konkurenciu premiérové akčné filmy.

SOBOTA: V sobotný večer odskočila konkurencii Joj s premiérou Fakjú pán profesor, ratingovo sa dostala pod sedem percent a podiel pod 22 %, Markíza prepadla najviac z celého týždňa s filmom Únos linky 657, keď sa podielovo dostala len na 12 %, predbehla ju tiež Jednotka so Záhadami tela pri ratingu takmer 5 % a podieli pod 15 %. Neskoro večer následne rovnako v komerčnej cieľovke predbehlo film Markízy, v podieli prekročilo 13 %.

Z malých staníc Honba na čarodejnice na Plus uhrala 5,5 %, romantický Tanec na Broadwayi získal pre Doma 5 %. Dajto bolo nízko s kriminálkou NCSI a podielmi okolo 2, 1,5 a 3 %, Wau šla s Kosťami pod 3 %, Inkognito jej získalo vlažné 2 %.

Smotánka podvečer skončila podpriemerná výkonom nad 17 %, Hotel prepadol s 11,5 %. Televízne noviny taktiež spadli na slabý podiel len takmer 20 %, Noviny ich predbehli aj ratingovo, v podieli sa zastavili na približne 21 %. Opäť lákala Tipsport liga, Dvojke vyniesla podiely takmer 7,5, 11 a až pod 16 %. Tretia záverečná časť prenosu výrazne ovplyvnila hlavné stanice pri ich hlavných večerných programoch. Noviny si celkovo malo vybrať cez 415-tisíc divákov, Televízne noviny ich mali mať 340-tisíc.

NEDEĽU: V závere týždňa Joj uzavrela jeden z hlavných projektov sezóny V siedmom nebi. Po minulotýždňovom náhlom prepade sa s finále jarnej série šou jemne dvihla, potvrdila však pokles ratingom pod 7 % a podielom cez 20 %. Druhý týždeň po sebe padla Superstar, ktorá s druhou epizódou SuperVýberu o minimum stlačila najslabší rating piatej série na 8,9 %, podielovo šla na 26,5 %. Medzitýždenne prišla o približne ratingový bod. Speváckej šou oproti kastingom ťahá rating nadol dlhšia minutáž. Jednotka bez Inšpektora Maxa klesla, Piliere moci jej v univerzálnej cieľovke vyniesli share pod 8 %. Siedme nebo si malo celkovo pozrieť 535-tisíc divákov, Superstar takmer 420-tisíc.

Z menších staníc sa najvyššie z celého dňa dostal prenos prípravného hokejového zápasu Slovenska proti Nemecku, a to konkrétne jeho druhá tretina, ktorá podielovo šla až pod 12 %, vysoko bola aj tretia časť s okolo 8 %. Do top päťky najvyššie postavených programov malých staníc prehovoril aj večerný film Merkúr rovnakej stanice s vyše 6 %, Plus zas uspela s Profesionálmi pri podieli okolo 6 %, päticu uzavrel večerný film Plus Mafiánova dcéra, podielovo šiel na 4,5 %.

Podvečer Susedia uhrali podiel pod 23 %, Nové bývanie malo ísť nad 19 %. Televízne noviny sa dostali na 29,5 %, Noviny na takmer 24 %, celkovo sa ťahali ku hranici 615-tisíc divákov, TN-ky si malo vybrať cez 550-tisíc divákov. Najsledovanejším programom dňa sa celkovo stalo Najlepšie počasie, v komerčnej cieľovke zas Počasie Markízy.

Čítať viac...
Nahor