Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Posledná rana pre Búrlivé víno: Šachy s programom Markízu potopili, hlboko prepadol aj Kredenc!

Markíza všetko sústredila na záchranu Búrlivého vína, to sa potopilo ešte viac.

Taktizovanie s nástupom prvých projektov jari Markíze nevyšiel. Televízia sa rozhodla urýchliť návrat viacerých formátov, no tento krok sa jej vypomstil. Búrlivé víno spustila Markíza o tri dni skôr, než avizovala, keď od Nového roka promovala štart siedmej série už v pondelok. Seriál sa uviedol s novou sériou najhoršie v histórii, keď podľa našich informácií uhral rating 7,1 % s podielom len 17,9 %. Ide o podobný rating ako dosahoval s jesennými časťami, podielovo ide o výraznejší prepad približne 2 – 3 bodov.

Búrlivé víno pri štarte novej série prepadlo napriek tomu, že ho nečakala žiadna výrazná konkurencia. Takto pred rokom v úvode piatej série súperilo s nástupom Divokých koní, napriek tomu s prvou časťou série uhralo rating 9,9 %. Vyššie bolo aj so štartom šiestej série uprostred augusta, kde uhralo rating 8,9 %.

Sledovanosť Divokých koní: Takto odštartovali finálový týždeň v novom nastavení!

Markíze nevyšiel okrem Búrlivého vína ani nasledujúci Kredenc. Ten napriek premiérovej aj keď slabej časti prepadol s ratingom len 5,8 % a podielom 16,8 %. Darilo sa až nasledujúcej reprízovej časti s podielom pod 25 %.

Tá už však bežala mimo konkurencie hlavného filmu Joj. Práve ten dokázal poraziť oba programy Markízy, a to napriek tomu, že televízia zaradila reprízovú snímku V utajení. Dokázala s ňou ale dosiahnuť rating 7,3 % pri podieli 19,5 %. Nasledujúce Čierne vlajky už ako väčšina nových akvizičných seriálov prepadli, ich podiel sa dostal len cez 9 %. Partička po dvojici Kredencov na Markíze neuspela s podielom cez sedemnástku.

Napriek tomu, že Markíza rozbehla sezónu už v pondelok, v prime-time ju Joj tesne porazila. Najsledovanejším programom dňa sa stalo jej hlavné spravodajstvo Noviny s podielom tesne cez 27 %, len o minimum zaostali Televízne noviny s podielom 28 %. Na treťom mieste dňa sa udomácňujú Športové noviny.

Aj v súboji menších mala Joj svoju najsilnejšiu stanicu. Opäť mimoriadne zaradená dvojporcia Profesionálov uhrala podiely 6,5 a až nad 7 %, zdvojenie seriálu opäť pomohlo filmu Návrat do budúcnosti, ktorého tretia časť sa dostala tesne nad 6 %. Doma pred štartom novej telenovely zdvojila v prime-time na tento týždeň Mentalistu, uhrala share 4 a pod 6 %, Dajto s filmom Dvojitý agent šlo cez štvorku. Kriminálky Wau Vtierka Caste a CSI Miami sa dostali pod 3 %.

Čítať viac...
Nahor