Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: David Ištok/Aktuality.sk

Online

Známe ženské portály Diva, Najmama či Recepty.sk spojili redakcie! Ringier chce posilňovať

Vydavateľstvo Ringier Axel Springer SK sa rozhodlo spojiť weby zamerané primárne na čitateľky a vytvoriť tak ešte silnejšie ženské portfólio patriace pod Aktuality.sk

S účinnosťou od 1. júla prešli pod spoločnú redakciu portálov Diva.sk a  Najmama.sk aj obsahové weby Dobrúchuť.sk a Recepty.sk, ktoré sú všetky súčasťou portálu Aktuality.sk.

Výsledkom spájania je vytvorenie Ženského segmentu s cieľom posilniť pozíciu najčítanejších ženských portálov na Slovensku, s dôrazom na poskytovanie relevantných a serióznych informácií. Zároveň sa spojená redakcia zamerá na vytvorenie komplexného záberu, s ohľadom na záujmy a potreby čitateliek.

„Po úspechu spojenia redakcie Diva.sk a Najmama.sk, sa k nim v novom Ženskom segmente pridajú aj magazíny plné dobrých tipov a rád Dobrúchuť.sk a Recepty.sk. Spoločne tak vytvoria online priestor, kde si slovenské ženy nájdu na jednom mieste všetko, čo potrebujú,“ uviedol František Novák, CDO Ringier Axel Springer SK.

Za šéfredaktorku Ženského segmentu Aktuality.sk bola vymenovaná Martina Smatanová, novinárka s dlhoročnými skúsenosťami z online médií, ktorá doteraz viedla portály Diva.sk a Najmama.sk. Orientuje sa na témy s odborníkmi o zdraví a životnom štýle a dnes spája tím redaktorov, ktorý denne prináša aktuality zo sveta žien.

„Spojenie našich ženských webov je veľkou príležitosťou rozšíriť náš obsah a zvýšiť jeho kvalitu. V nasledujúcom období by sme sa chceli zamerať na spoločenské témy, ako aj témy o zdraví. Verím preto, že u nás privítame aj ďalších skúsených autorov, ktorým radi poskytneme priestor,“ povedala Martina Smatanová, šéfredaktorka Ženského segmentu Aktuality.sk.

Zdroj: Ringier Axel Springer SK

Čítať viac...
Nahor