Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Porotca X Factoru nazval súťažiaceho tučným a hlúpym! Podľa Joj šlo o uznanie!

Porotca česko-slovenskej speváckej šou X Factor, Oto Klempíř, je považovaný za najostrejšieho aj najsvojskejšieho spomedzi porotcov. V rámci svojho expresívneho vyjadrovania však tento raz prekročil hranicu, no televízia žiadny problém nevidí.

Pred porotu X Factoru sa postavil aj dvadsaťdvaročný Filip Vašek, chalan, ktorého vychovala ulica. Po smrti matky musel odísť zo strednej školy, zlé vzťahy s otcom ho dostali až na ulicu. Dnes sa snaží postaviť na vlastné nohy, pracuje a zmeniť život sa pokúša aj vďaka speváckej šou.

Napriek tomu, že Vašek nepredviedol najlepší výkon spomedzi úspešných súťažiacich, od poroty získal pochvalu aj postup. To, čo si však vypočul od porotcu Ota Klempíře, skutočne nečakal. Svojrázny porotca poriadne prestrelil, keď súťažiaceho opísal dosť urážlivým spôsobom. „Si pomalý, plešatý, tlstý a hlúpy,“ povedal Klempíř surovo Filipovi, ktorého poznal ledva dve minúty. Nečakané hodnotenie nakoniec zakončil pozitívne: „Ale tá duša tam je, takže odo mňa máš tiež áno.“

To, že si porotcovia v talentových šou neodpustia aj tvrdšie či ironické hodnotenia, nie je nič výnimočné. Stáva sa tak však v prípade menej úspešných až bizarných súťažiacich. Televízia ale nemá pocit, že by Oto Klempíř akýmkoľvek spôsobom pri hodnotení Filipa Vašeka prestrelil či súťažiaceho urazil. Ide vraj iba o bežný slovník porotcu, ktorý nemá potrebu televízia korigovať.

„Porotca X Factoru Oto Klempíř patrí k uznávaným hudobným autoritám a slovník, ktorý používa, je jemu špecifický. Celý výrok Ota Klempířa znel: Si pomalý, plešatý, tlstý a hlúpy, ale tá duša tam je, takže odo mňa máš tiež áno. Tieto slová boli slová uznania. Použil ich len expresívnym jazykom jemu príznačným,“ vyjadrila sa pre MediaBoom.sk hovorkyňa TV JOJ Lucia Kulihová. Je tak teda možné, že hlúpych súťažiacich bude vďaka expresívnemu jazyku Ota Klempíře v X Factore viac.

Čítať viac...
Nahor