Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Poriadny trapas RTVS: Nestihla úvod zápasu s Rusmi, potichu vystrihla úvodnú minútu! (video, vyjadrenie RTVS)

Telerozhlasu sa podaril trapas, aký sa nevidí často. Napriek tomu, že sa nemusel potýkať so žiadnou nečakanou situáciou, nestihol úvod zápasu Slovenska s Ruskom. Doplnené o video a vyjadrenie RTVS.

RTVS sa pokúsila situáciu vyriešiť nenápadne. Obrazom sa po štúdiu a reklame presunula priamo na začiatok zápasu a to riadne na úvodné buly, po ktorom sa začal odohrávať zápas. Išlo však o záznam, nakoľko asi po dvadsiatich odohratých sekundách obraz skočil do začiatku druhej minúty a teda do reálneho vysielania. Komentátor Paľo Gašpar hral so svojím zamestnávateľom, keď sa do zápasu prihlásil priamo naživo a vystrihnutie jednej necelej minúty nekomentoval. Televízia tak divákov o tom, že ich ukrátila o časť zápasu, neinformovala, nezareagovala ani na množiace sa negatívne komentáre na sociálnej sieti.

Známy je aj možný dôvod, pre ktorý RTVS nestihla úvod zápasu. V štúdiu MS sa totiž rozhodol prihovoriť hráčom Rišo Lintner, ktorého reč bola, zdá sa, dlhšia, ako si televízia predstavovala. Moderátor Ján Hudok nedokázal rozbehnutého Lintnera skorigovať a diváci tak, pravdepodobne, práve preto prišli o časť zápasu.

Aktualizácia: RTVS už zaslala k situácii vyjadrenie. Potvrdila v ňom informácie publikované na portáli Mediaboom.sk: K uvedenej chybe došlo kvôli neplánovanému predĺženiu predzápasového štúdia o niekoľko desiatok sekúnd. Režisér úvodné buly odvysielal zo záznamu, a keďže nedošlo k prerušeniu hry, ani k vážnejšej udalosti v zápase, tak sa následne prestrihol do živého prenosu. Za chybu sa divákom ospravedlňujeme.

Čítať viac...
Nahor