Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Pondelok plný prekvapení: Slabý štart Kukučky, pokles Búrlivého vína aj Farmy! Odštartovali Ranné správy RTVS

Markíza v pondelok dobrý deň nemala, Jednotka uviedla nový spravodajský formát Ranné správy RTVS.

Jeden z ďalších očakávaných výsledkov jesene máme za sebou. Na Markíze sa v pondelok 7. septembra uviedla podvečerná seriálová daily novinka Kukučka, ktorá na prvý raz prekvapila nízkym podielom 22 %. V jej konkurencii si svoj výkon udržala skôr rozbehnutá šou Moja mama varí lepšie ako tvoja s podielom 20 %. Viac o výkone Kukučky aj porovnaní so štartom predchádzajúcich denných seriálov lídra nájdete v tomto článku. Kuchárska šou Joj na prvý raz uspela aj voči konkurencii premiérových častí 5 proti 5, relácia tesne v 12 – 54 prekročila 9 %, v 12+ šla cez 13 %.

Ani s hlavným programom sa Markíze v pondelok nedarilo. Búrlivé víno padlo hlbšie do podpriemeru, keď malo získať podiel tesne nad 21 %, Divoké kone si po dlhodobejšom prepade, ktorý vyvrcholil v piatok, po čase polepšili na podiel tesne nad 18 %. Markíze klesla aj Farma, keď ju malo sledovať niečo cez 6 % divákov, podiel podliezol 26 %. Joj v tomto čase nevysielala hneď Farmára, keď ho vysunula reprízou zostrihu Neuveriteľné talenty sveta, televízia si polepšila s podielom nad 14 %.

Markíza menila program po 23-tej, kedy zreprízovala úvodnú časť Kukučky. Ani tu nedosiahla ani na priemer stanice, keď seriál uhral menej než 19 %. Odsunutý premiérový Farmár hľadá ženu mal získať podiel pod 16 % a taktiež podliezol priemer stanice.

Z menších staníc bolo silné Dajto, ktoré uviedlo pri príležitosti spomienky na úmrtie Pavla Demitru dokument 38 – Filmová pocta hokejovej legende, s ktorým získalo nadpriemerný podiel pod 8 %. Darilo sa aj Plus s filmom Pretekárska akadémia a podielom tesne nad 6 %, Doma s Mentalistom šla nad 5 %, Dila získala 6 a nad 10 %. Wau mala vydarený večer s kriminálkami CSI Miami a CSI Las Vegas pri podieloch pod 4 %.

V súboji hlavných spravodajstiev získali Televízne noviny share pod 31 %, Krimi šli nad 24 %, Noviny tesne nad 26 %. Najsledovanejším programom dňa sa stali Športové noviny.

Na poli spravodajských formátov v pondelok pribudli v rámci štruktúry Jednotky Ranné správy RTVS. Televízia ich vysiela polhodinu od 8:00. Na prvý raz reláciu podľa našich informácií sledovalo 20-tisíc divákov s podielom 5,3 %. V porovnaní s predchádzajúcim pondelkom si Jednotka v tomto slote nepolepšila. Aj pred týždňom v ňom vysielala spravodajstvo, šlo však o reprízu hlavných Správ RTVS z predošlého dňa. Tie vtedy malo sledovať 19-tisíc divákov a podiel sa v 12+ vyšplhať len na 4,6 %. Televízia však tento spravodajský slot bude budovať dlhodobo.

Čítať viac...
Nahor