Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Pokazí Markíza svoj klenot? Koniec Horváthovej na Farme spustil vlnu kritiky nielen od divákov! Zmien bude viac

Evelyn patrí medzi populárne tváre, jej angažovanie do Farmy však vyvolalo najmä negatívne emócie.

Veľké zmeny so sebou často prinášajú najmä odmietavé reakcie, no mnohokrát sa nakoniec ukážu ako bezbolestné či dokonca prospešné. Neplatí to však vždy a na to, ako to dopadne v prípade Farmy, bude netrpezlivo už čoskoro čakať Markíza.

Tá dnes oznámila radikálnu zmenu, ktorá čaká jej stabilnú reality šou. V jej jubilejnej 10. sérii plánuje urobiť výrazné zmeny, a to od nového konceptu až po novú moderátorku. Po deviatich sezónach sa rozlúčila s Kvetou Horváthovou, ktorá bola neodmysliteľnou súčasťou Farmy a angažovala svoju stále bližšiu tvár, komičku Evelyn.

Evelyn sa stala jednou z kľúčových postáv obnoveného Let´s Dance na jeseň minulého roka, oživila tiež dianie v Hornej Dolnej. S komičkou po reakciách na jej účasť v Let´s Dance ráta dokonca aj v pripravovanej štvrtej sérii Tvoja tvár znie povedome, ktorú začne nakrúcať budúci mesiac.

Evelyn tak dostáva na Markíze lukratívne príležitosti a zväčšia žne od divákov podporu. V prípade jej angažovania do Farmy sa však misky váh preklopili k negatívnej odozve. Okrem divákov pochybnosť o správnosti rozhodnutia vyjadrila aj známa osoba. „Kvetka bola top. Čo je dobré sa nemá meniť. Škoda pre Farmu aj pre Markízu,“ napísala v komentári na sociálnej sieti zástupkyňa spoločnosti FremantleMedia na Slovensku, Andrea Gavačová. Tá sprostredkováva predaj licencií na formáty ako Superstar či Česko Slovensko má talent.

Farma si dlhé roky držala silnú základňu divákov práve pre jej úspešný koncept a atmosféru, ktorú sa tvorcom podarilo viac či menej dostať do každej série. Napriek tomu, že sledovanosť v priebehu rokov klesala, Farma bola vždy pre Markízu istotou, a to aj v najťažších časoch ako napríklad na jar minulého roka.

Markíza sa do experimentu s Farmou púšťa navyše v čase, kedy reality šou ako žáner prestali na Slovensku fungovať. O tom, že Farma je už čo do úspešnosti unikátom, a to pravdepodobne práve pre svoj koncept a atmosféru, sa presvedčila Joj, ktorá sa pokúsila na jeseň 2016 priniesť vlastnú historickú reality šou Návštevníci s podobným konceptom, ktorá jej prepadla. Markíza sa zas popálila v rovnakej sezóne na reality šou Ostrov, ktorú taktiež diváci neprijali.

Už jeseň tak ukáže, čo vlastne diváci mali na Farme skutočne radi. Okrem moderátorky chce televízia meniť aj obsah a koncept šou, čo môže taktiež narušiť vybudovaný vzťah divákov k programu. Alebo sa jej, naopak, podarí formát oživiť a vylepšiť. Podobných pokusov ako je Farma tu však bolo viac, no žiadny neuspel. V roku 2013 skúsila Joj na tento štýl prerobiť aj značku Vyvolení s podtitulom Dom snov, ani tento nápad však nevyšiel. Markíza zas po úspechu prvej série Farmy v lete 2011 vyskúšala na leto 2012 priniesť inú reality šou Pláž 33. S úspechom Farmy sa vôbec nedala porovnať.

Čítať viac...
Nahor