Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Bontonfilm

Televízia

Pohreb Juraja Jakubiska v televízii: Naživo na spravodajskej JOJ 24, RTVS ho odvysiela zo záznamu

Pohrebu Juraja Jakubiska sa budú vo svojom vysielaní venovať Joj a RTVS, priamy prenos si však pozrú iba diváci spravodajskej JOJ 24.

Televízie v súvislosti s poslednou rozlúčkou s legendárnym režisérom, kameramanom, scenáristom a výtvarníkom Jurajom Jakubiskom menia program.

Pohreb jedného z najvýznamnejších slovenských umelcov prinesú na svojich staniciach súkromná televízia JOJ a verejnoprávna RTVS, ktorá však svoje vysielanie prinesie až zo záznamu.

Pohreb Juraja Jakubiska sa bude konať v Katedrále sv. Víta v Prahe v sobotu 4. marca od 13:00.

Priamy prenos z pohrebu odvysiela na svojej obrazovke iba spravodajská televízia JOJ 24, pre ktorú ide o dosiaľ najvýznamnejší prenos od začiatku vysielania v októbri minulého roka.

„Smútiacim hosťom sa prihovorí rodinný priateľ Jakubiskovcov exprezident Václav Klaus. Na poslednej rozlúčke bude spievať Katarína Knechtová pieseň Muoj Bože, ktorá vznikla v súvislosti s jeho filmom Báthory. Je inšpirovaná stredovekými náboženskými žalmami a v texte využíva staroslovenčinu. Poslednú rozlúčku bude vysielať ako jediná slovenská televízia JOJ 24 naživo,“ informovala Joj.

RTVS sa s vysielaním z poslednej rozlúčky prihlási po jej skončení.

Mimoriadne spravodajské vysielanie Rozlúčka s Jurajom Jakubiskom ponúkne na hlavnej Jednotke a spravodajskej televízii :24 následne v čase od 14:30.

Na Jednotke bude záznamu rozlúčky predchádzať repríza relácie Takí sme boli od 13:20.

Dvojka zaradí do vysielania o 17:30 hudobný film Eva, Eva, v hlavnom vysielacom čase o 20:10 ponúkne rozhovor Mekyho Žbirku s Jurajom Jakubiskom v relácii Doupě Mekyho Žbirky. O 20:50 bude nasledovať odvysiela film Vtáčkovia, siroty a blázni.

Zdroj: TS JOJ, TS RTVS

Čítať viac...
Nahor