Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Podvečerné novinky na Dajto a Doma po týždni: Čo uspelo a čo je prepadák?

Dajto začala vysielať Partičku a Rodinu Addamsovcov, Doma 4 svadby, opäť Bez servítky a Skvelý deň. Ako sa reláciám darilo prvý týždeň. Pomohli výkonu svojich staníc?

Partičku úspešne vysielala zaniknutá stanica Fooor, od januára Partička prešla na Dajto, vedenie televízie si od toho veľa sľubuje. Aké čísla Partička dosiahla prvý týždeň? Podiel na trhu sa podľa našich informácií pohyboval okolo 3 až 4 % popoludní, čo je takmer priemer stanice a len okolo 2 až 3% podvečer, čo už je pod priemerom stanice. Veľké očakávania zrejme Dajto mať nemôže, Partička sa už reprízovala niekoľkokrát za veľmi krátku dobu. Druhou novinkou na Dajto je seriál Rodina Addamsovcov, ktorý prvý týždeň dosiahol podiely okolo 3% (popoludní). Seriál vysiela Dajto od prvej časti, pričom iba na jeseň seriál videli diváci stanice Fooor. Podiel je však lepší ako dosahoval napríklad seriál Star Trek.

Nové nastavenie podvečernej štruktúry uviedla aj stanica Doma. Na 18.00 hodinu zaradila na január show 4 svadby, ktorú kedysi vysielala Markíza. Prvý týždeň dosiahla Doma so 4 svadbami podiely okolo 3 až 4%, čo je takmer aktuálny priemer stanice. Nedarí sa relácii Bez servítky, ktorá v čase o 19.00 hodine dosahuje podiely len okolo 2%. Striedavo sa darilo relácii Skvelý deň (vysielanej o 19.50 hod.), ktorú Doma taktiež recykluje z archívu Markízy, jej podiely sa pohybovali od podpriemerných 2% až po nadpriemerných 5%.

Celodenný podiel Doma sa prvé dni novej štruktúry pohyboval okolo 4%, podiel stanice Dajto okolo 4 až 5%, čím sa jej podarilo svoju sesterskú televíziu tesne predstihnúť. Najsilnejšia z menších komerčných televízií ostáva Plus – jej podiel sa pohyboval okolo 5 až 6%. Podiel najmladšej zo staníc – Wau – sa pohyboval okolo 1,5% – približne na úrovni výkonu, ktorý dosahovala Fooor.

 

Čítať viac...
Nahor