Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Po sérii Horiaci ker bude mať svetovú premiéru v Karlovych Varoch aj dráma HBO Pustina! (herecké obsadenie)

Dráma Pustina z produkcie HBO Europe bude mať svetovú premiéru na 51. MFFKV.

Na 51. Medzinárodnom filmovom festivale Karlove Vary prebehne svetová premiéra prvých dvoch epizód novej drámy z originálnej produkcie HBO Europe, Pustina. Po titule Horiaci ker je to ďalší počin z produkcie HBO Europe, ktorý tu bude uvedený. Osemdielna miniséria od uznávaného reklamného režiséra Ivana Zachariáša a úspešnej režisérky Alice Nellis zároveň ohlasuje koniec natáčania, ktoré bolo ukončené tento týždeň, a začiatok postprodukcie, ktorá potrvá až do jesennej premiéry na HBO.

Miniséria Pustina má hviezdne herecké obsadenie. Hrajú tu Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková a Jan Cina. Tých ďalej dopĺňajú Leoš Noha, Eva Holubová, Štěpán Benoni, Petra Špalková, Miroslav Vladyka, Roman Skamene a výrazné mladé talenty – Oskar Hes a Jan Gregor, ktorí stvárňujú chovancov v diagnostickom ústave. Pustina naväzuje na spoluprácu s uznávaným scenáristom Štěpánom Hulíkom a produkčnými spoločnosťami Nutprodukce a Etamp, ktoré sa podieľali na historickej minisérii Horiaci ker, ocenenej jedenástimi Českými levmi.

Seriál je dramatickým príbehom vidieckej komunity zasiahnutej sériou záhadných a šokujúcich udalostí, a to vo chvíľach, keď sa pod celospoločenským tlakom ocitá na pokraji vlastného zániku.

Čítať viac...
Nahor