Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Po Markíze poznáme prvé plány na rok 2014 aj z TV JOJ

JOJ sa tak ako Markíza chystá na rok 2014. Skupina na rozdiel od Markízy nebojuje s výraznou finančnou stratou, do veľkých investícií sa však nepúšťa. Skupina si chce udržať všetky kanály – JOJ, Plus, Wau aj Senzi, posilniť chce pokrytie dvoch posledných. Najviac noviniek a najväčšia pozornosť smeruje k stanici JOJ.

Podľa našich informácií plánuje JOJ v roku 2014 posilniť komediálne žánre a ako sme už na našich stránkach informovali, na obrazovky sa v jarnej sezóne vráti napríklad seriál Profesionáli. Komediálny žáner podporí aj nová show protagonistov Partičky s názvom Kukátko. Viac komediálnych liniek by mal mať seriál Panelák, dokonca sa uvažovalo aj o výraznejších zmenách a zmene názvu. Tieto informácie sa zatiaľ nepotvrdili, je však isté, že Panelák čakajú od novej sezóny výrazné zmeny. Na Kolibe pripravujú aj ďalší komediálny seriál, o ktorom zatiaľ nie sú dostupné informácie.

JOJ chystá zmeny aj v dvoch dôležitých časových slotoch – o 18,00 a o 21,40 hod. V novej sezóne televízia podľa prvých informácií ráta s úplne novým denným formátom na 18. hodinu, ktorý by mal byť akýmsi voľným pokračovaním Súdnej siene. Zisťujeme podrobnosti. Vo večerných slotoch televízia počíta so seriálovými novinkami – už spomínaným seriálom Profesionáli a s dvomi novými seriálmi – avizovaným seriálom s Michaelou Čobejovou s názvom Tajomstvo rodiny a seriálovou novinkou z prostredia manželskej poradne. Aj v tomto prípade zisťujeme podrobnosti, rovnako tak o ďalších možných novinkách. Doplňujúce informácie pripravujeme a po ich overení budeme publikovať.

JOJ by chcela pokračovať aj v úspešnej talentovej show Česko Slovensko má talent, to však zrejme až v jesennej časti sezóny, podľa našich informácií však uvažuje aj o iných show formátoch, vylúčená preto nie je ani show pre jarnú televíznu sezónu, ktorá bude zrejme konkurovať kuchárskej show na Markíze.

Markíza predstavila svoje projekty mediálnym agentúram a klientom. Podrobné informácie priniesol portál Mediálne.sk: Markíza v roku 2014: Hlas Česko Slovenska aj piata Farma. Ide o plán, ktorý pripravil ešte predchádzajúci šéf obchodu Matej Ribanský a bývalá generálna riaditeľka Zuzana Ťapáková. Po informáciách o zlom hospodárení televízie i celej skupiny CME bolo prekvapením, že nový šéf Markízy nechal agentúram rozposlať pôvodný plán. Či sa bude nejakým spôsobom modifikovať zrejme uvidíme v priebehu niekoľkých týždňov. Matthias Settele má za úlohu dostať skupinu opäť do zisku a bez šetrenia to nepôjde. Nie je vylúčené, že rezervy bude hľadať aj mimo programových škrtov – napríklad avizovaným zrušením stanice Fooor, prepúšťaním zamestnancov, odpredaním zbytočného majetku, znížením počtu epizód, či rozpočtov plánovaných projektov.

Čítajte aj: JOJ plánuje vrátiť seriál Profesionáli

Dve najsilnejšie televízne skupiny poodkryli karty pre rok 2014. Na Markíze budú podľa všetkého pokračovať seriály Búrlivé víno a Chlapi neplačú, chystá sa nový seriál Doktori, pripravuje sa kuchárska show (pravdepodobne Masterchef), vráti sa Bez servítky a Zámena manželiek, v menšej frekvencii sa možno na obrazovkách udrží Modré z neba. JOJ bude pokračovať v pozmenenom Paneláku, chystá dva nové komediálne seriály – vrátane Profesionálov, v novej relácii sa vrátia predstavitelia Partičky, chystá novú náhradu za Súdnu sieň, pripravuje dva výpravnejšie seriály a chce pokračovať v show programoch. Či sa dočkáme všetkých sľubovaných projektov a ktoré nové nás prekvapia však uvidíme až v budúcom roku.

Informácie o novinkách a plánoch budeme priebežne dopĺňať a upresňovať.

 

Čítať viac...
Nahor