Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Po Kolonáde a Tajných životoch chystá RTVS ďalší vlastný seriál: Padla prvá klapka dramatickej novinky Hniezdo!

V ostatnom období sa RTVS venovala skôr koprodukčným sériám s Českou televíziou, teraz sa opäť vráti k vlastnej produkcii.

Bývalé vedenie telerozhlasu na čele s Václavom Mikom za veľkej pozornosti po rokoch znovu rozbehlo v Mlynskej doline pôvodnú hranú tvorbu, ktorú reštartovalo dramatickou sériou Kolonáda. Tá priniesla RTVS až nečakaný úspech, na ktorý nadviazala aj ďalšia séria Tajné životy, nakoniec ešte úspešnejšia a oceňovanejšia.

Ostatné obdobie sa telerozhlas orientoval skôr na koprodukčné série s Českou televíziou ako Doktor Martin, Strážmajster Topinka či Inšpektor Max, ktorý však vychádzal z námetu slovenskej strany, ČT sa do projektu pridala.

Aj súčasné vedenie verejnoprávnej televízie s Jaroslavom Rezníkom však pokračuje v reštartovanom trende vlastných večerných sérií a definitívne rozbehlo výrobu v poradí tretieho vlastného prime-time seriálu v novodobej ére. Opäť ho bude ladiť dramaticky, novinka ponesie názov Hniezdo. S jej nakrúcaním začala RTVS začiatkom júla.

Dramatickou sériou Hniezdo sa bude niesť kriminálna zápletka, dej sa bude odohrávať okolo troch manželských párov. Ponúkne teda obdobný model, ktorý sa vyskytol aj v iných sériách, napríklad jednej z prvých kvalitnejších a produkčne výpravnejších sérií Keby bolo keby.

RTVS novú sériu charakterizuje ako odvážnu a emotívnu sondu do života troch manželských dvojíc žijúcich v malom meste. „Ich životy, ktoré sa vzájomne prepletajú, ovplyvňuje nechcený,  bezbranný novorodenec. Témou nového seriálu je rodina a čoraz pálčivejší problém bezdetných manželstiev a adopcie,“ uviedla televízia.

Hlavné postavy v seriáli stvárnia napríklad Alexander Bárta, Soňa Norisová, Andrea Karnasová či Marián Mitaš. Účinkovať budú rovnako Pavel Višňovský, Marek Geišberg, Juraj Hrčka, Katarína Šafaríková alebo Zuzana Frenglová. Režisérom Hniezda je Braňo Mišík, ktorý sa pridal tiež k príprave druhej série Sestričiek, na konte má viacero televíznych sérií ako Búrlivé víno, Divoké kone, Pravá tvár alebo Zoo, roky pracoval tiež na Súdnej sieni. Scenár napísali Alena Bodingerová, Peter Nagy a Naďa Jurkemik.

Čítať viac...
Nahor