Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Po hercoch dostáva vlastnú televíznu šou prvá herečka! Joj pripravuje novinku, angažovala najpopulárnejšiu tvár

Dlhodobo medzi moderátormi prevládajú mužské tváre.

Televízie sa obohranosť moderátorských tvárí a zároveň nájdenie správneho typu moderátora pre danú šou snažia riešiť stále viac lovením v „neznámych“ vodách. RTVS pred rokmi do veľkého kvízu Čo ja viem obsadia športového komentátora Marcela Merčiaka, Joj vsadila pri novom kvíze IQ Taxi na speváka Kulyho.

V ostatnom čase sa pritom rozšírilo obsadenie moderátorských postov hereckými tvárami, a to aj takými, na ktorých v tejto pozícii čakala úplná premiéra. Jednotka absolútne zabodovala s obsadením herca Mariána Miezgu do sobotnej šou Záhady tela, v ktorej sa okamžite našiel, už pred rokmi si rovno vlastnú talkshow vyskúšal Andy Kraus, ktorého v roku 2014 nasledoval herec Peter Marcin, pričom jeho Neskoro večer beží dodnes. Joj vyšla stávka na herca Juraja „Šoka“ Tabačeka v šou S pravdou von, pričom Markíza už budúci týždeň štartuje podobnú šou Klamal by som ti?, ktorú zas zverila moderátorsky hercovi Filipovi Tůmovi.

Medzi moderátormi zábavných programov už štandardne prevládajú mužské tváre, pričom televízie dlhodobo majú s nájdením vhodnej ženskej adeptky na takýto moderátorský post problém. Z herečiek sa dosiaľ najvýraznejšie presadila Zuzana Fialová, ktorá v minulosti moderovala so Sajfom tanečnú šou Showdance.

V aktuálnom trende obsadzovania hercov do moderátorských úloh už pritom svoju reláciu dostáva aj herečka. Joj má podľa prvých informácií už tento mesiac začať nakrúcanie novinky, do ktorej angažovala herečku Lujzu Garajovú Schramekovú. Tej ešte posledný mesiac patrí post najpopulárnejšej herečky podľa diváckej ankety Osobnosť televíznej obrazovky (OTO), ktorej kategóriu Herečka roka vlani ovládla.

Schrameková, ktorej popularita vystrelila po úlohách v seriáloch Divoké kone a Naši, dostáva rovno vlastnú talkshow. Názov zatiaľ nie je známy. Televízia by podľa prvých správ mala nakrúcať nateraz pilotný diel, ktorý by mohol rozhodnúť o osude prípadne podobe projektu. Talkshow by mala dostať aj konkrétny rozmer, medzi hlavných aktérov by mali patriť i deti.

Schrameková si už moderátorskú úlohu vyskúšala, a to rovno v najväčšom projekte jej chlebodarcu. Joj jej vlani zverila moderovanie ťažiskovej šou Česko Slovensko má talent vo dvojici s Davidom Gránským. Televízia aj s Primou plánuje Talent priniesť i túto jeseň, o zmene moderátorov sa tento rok nehovorí.

Foto: ilustračné

Čítať viac...
Nahor