Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Nové projekty

Po dobovom Dunaji vzniká ďalšia rodinná sága! Začne sa s jej nakrúcaním

Novinka príde na obrazovky budúci rok.

Úspech dlhodobých seriálových projektov je opäť aktuálny.

Po rokoch, kedy ovládali slovenské televízne obrazovky denné seriály Panelák, Búrlivé víno alebo Chlapi neplačú nastala niekoľkosezónna pauza, kedy diváci uprednostnili skôr kratšie a menej často nasadzované projekty.

Od rekordného úspechu Oteckov je vlna otvorených seriálov späť. Potvrdzuje ju ako tohtoročný nástupca seriálu Oteckovia Mama na prenájom, tak večerné seriály Nemocnica alebo Dunaj, k vašim službám.

Práve dobový Dunaj priniesol väčšiu zmenu vo večernej štruktúre Markízy.

Po tom, čo sa v januári 2018 na jej podvečery vrátil denný seriál, televízny líder od januára 2023 vrátil do hlavného vysielacieho času otvorený vzťahový seriál. Urobil tak po rokoch od ukončenia vysielania Búrlivého vína v prime-time.

S Dunajom prišla na obrazovku Markízy jej dosiaľ najväčšia seriálová produkcia, a to hneď v podobe dobovej rodinnej ságy. Nemá uzavretý dej a pokračovať bude na základe diváckeho úspechu.

Líder sa tak po rokoch vrátil v hlavnom vysielacom čase k cieleniu na divákov dlhodobých seriálov, keď zareagoval na úspech konkurenčného seriálu Nemocnica vysielaného od augusta 2021 dvakrát do týždňa.

Joj podobné projekty ťahá o 20:30 už od čias Paneláku, po jeho oslabení priniesla série Divoké kone, Zoo aj Vlci, po ktorých prepadáku prišla prestávka. V roku 2020 však televízia vytiahla ďalší intenzívnejšie vysielaný seriál Nový život, ktorý po troch sériách vystriedala Nemocnica.

Nakrúcanie novej rodinnej ságy

Popri Dunaji sa už niekoľko mesiacov chystá aj ďalšia rodinná seriálová novinka.

Ako sme už vlani informovali, tentoraz bude chcieť s vlastnou rodinnou ságou preraziť Jojka, ktorá bude nahrádzať Nemocnicu novým seriálom Ranč.

Joj na projekte pracuje od minulého roka, pričom aktuálne potvrdila, že toto leto rozbehne nakrúcanie.

V seriáli sa objavia mnohé tváre z nemocničného seriálu Jojky – popri hercoch ako Noël Czuczor, Dávid Uzsák, Henrieta Mičkovicová alebo Jana Oľhová svoje účinkovanie potvrdila aj Nela Pocisková, ktorá v minulosti patrila medzi najpopulárnejšie herečky stvárňujúce romantické seriálové hrdinky.

Na hercov čaká odlišná seriálová výroba, keď sa Jojka vracia k seriálu v štýle Divokých koní a nakrúcaniu so zvieratami.

Kedy odštartuje Ranč

Ranč sa na televízne obrazovky dostane budúci rok.

Jojka už potvrdila, že s Nemocnicou bude pokračovať aj v tohtoročnej jesennej sezóne, pričom na jej nakrúcaní sa naďalej pracuje. Nakoľko však čoskoro začne s výrobou Ranča, dá sa očakávať, že nachádzajúca sezóna bude aj jedna z posledných.

Ako už portál Mediaboom.sk v minulosti informoval, Nemocnica sa môže nachádzať vo svojom poslednom roku vysielania.

S Rančom môže Jojka vyrukovať rovno budúcu jar a napodobniť tak nástup predchádzajúcej obdobnej série Divoké kone.

Tá po ostrej kampani prebiehajúcej počas vianočných sviatkov štartovala v priamom súboji s Búrlivým vínom v pondelok 5. januára 2015.

„Rodina drsnej a hrdej Zity Zemanovej potrebuje udržať Ranč a celý statok so vzácnymi koňmi nad vodou. Jediná šanca, ako znovu oprášiť lesk rodiny, je vrátiť sa k ťažbe zlata a drahých kovov v opustených baniach, ktoré im už dlho patria,“ naznačuje zápletku novej rodinnej ságy anotácia.

Za novinkou Ranč stojí režisér Ján Novák a kreatívna producentka Danica Hričová. Obaja pracujú aj na seriáli Nemocnica.

„Na scénu ale prichádza rodina Zitinej nenávidenej rivalky, dávnej „bosorky“ Anny. Stačí jeden deň bagrovania a z ospalých baní sa vynára nebezpečné tajomstvo s temnou zápletkou. Stačí jedno stretnutie Anninej vnučky Nely so Zitiným vnukom Ondrejom a z minulosti sa začnú vynárať pochované tajomstvá kamarátov z mladosti. Stačí jeden seriál a zažijeme príbehy o sklamaní, vášni, zrade, hriechu, odpustení, no hlavne o láske,“ avizujú tvorcovia.

 

Čítať viac...
Nahor