Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

Po 4.4. – Strhujúci príbeh utajenej lásky na pozadí vojnových zločinov

V hlavných úlohách Kate Winslet, David Kross a Ralph Fiennes.

Keď sa študentovi Michaelovi v povojnovom Berlíne urobí zle, pomôže mu tridsiatnička Hanna. Mladík ju potom vyhľadá a vzplanie medzi nimi krátky vášnivý vzťah. Znovu sa stretávajú o osem rokov – pri procese s vojnovými zločincami.

Kam až zájdete, aby ste uchránili tajomstvo? Romantická dráma, nakrútená podľa rovnomenného bestselleru Bernaharda Schlinka, začína v povojnovom Berlínu. Pätnásťročnému Michaelovi Bergovi sa urobí na ceste zo školy zle a pomôže mu tridsiatnička Hanna. Keď sa mladík uzdraví, nájde ju, aby jej poďakoval. Vzplanie medzi nimi vášnivý ale utajený vzťah a Michael svojej milenke často predčítava z kníh, pretože si to praje. Aj cez intenzitu vzájomných citov však žena jedného dňa záhadne mizne.

O osem rokov neskôr Michael ako študent práv sleduje procesy s vojnovými zločincami a stretáva sa so svojou láskou znovu za úplne iným okolností – uvidí ju na lavici obžalovaných. Keď sa dozvedá o jej minulosti, odhalí tajomstvo, ktoré celkom zmení ich životy.

Film režiséra Stephena Daldryho je mrazivým príbehom o pravde, odpustení aj o tom, ako sa jedna generácia vysporiadava so zločinmi tej predošlej.

Snímku Predčítač uvádza ČT2 v pondelok o 22:00.

Čítať viac...
Nahor