Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Pluska rastie k rekordným číslam, Borovský nechce poľaviť

Mladšej sestre Jojky – Pluske, sa v ostatných týždňoch nesmierne darí. Televízia dokáže už bez zaváhania prinášať celodenné podiely nad 5 %, pričom čoraz častejšie do týždňa prekračuje magickú šesťpercentnú hranicu. Pluske sa napriek posilneniu verejnoprávnej Jednotky stále darí siahať na pozíciu tretej najsledovanejšej stanice na trhu, podarilo sa jej to aj včera. Podľa našich informácií dosiahla Pluska celodenný podiel 6,4 %, pričom Jednotka v 12-54 zaostala o dve desatiny.

Pluske sa podarilo dvíhať svoj štandard už v priebehu minulého roka a dnes tak môžeme hovoriť o jasnej stabilizácii v nadpriemerných hodnotách. Generálny riaditeľ Joj Group, František Borovský, sa z úspechu Plusky teší, no chce ju naďalej rozvíjať. „V súčasnosti sme s Pluskou nadmieru spokojní, posledné týždne sú pre ňu rekordné, ale bola by chyba sa uspokojiť iba so súčasným stavom,“ vyjadril sa na Joj.sk.

Plus sa minulý rok dočkala svojej prvej veľkej šou, Move Up!, divákov si však nenašla. Televíziu ale projekt nestál ani korunu, väčšinu rozpočtu zaobstaral mobilný operátor Orange. Pluska sa najviac teší z prírastku spravodajstva KRIMI, ktoré sa vo väčšine prekrýva s reklamnými brejkami Markízy a Joj. KRIMI štartujúce o 20:00 sa podarilo zastabilizovať okolo vysokého podielu 12-13 %, pričom už dokázali vyskočiť aj nad 15-tku. K presunu KRIMI na Plus došlo v rámci výrazných zmien hlavného spravodajstva Joj, to sa od septembra 2013 presunulo na 19:00, zmenilo názov na Veľké noviny, prešlo taktiež výraznou zmenou vizuálu a štúdia. Diváci si KRIMI spočiatku na Pluske hľadali ťažšie, podiely sa v prvých týždňoch pohybovali na úrovni 7-8 %. Dnes je to takmer dvojnásobok.

plus fb

Čítať viac...
Nahor