Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Pluska programovou zmenou štartuje svoj veľký ťahák Ničitelia mýtov!

Druhá najsledovanejšia zo staníc Joj, Pluska, štartuje úspešný americký formát Mythbusters. Pod slovenským názvom Ničitelia mýtov ho ponúkne každý pracovný deň po repríze Paneláku okolo 18:00, najčastejšie o 18:10. Ničiteľov mýtov do programu Plus zaraďuje programovou zmenou, keď oficiálne „vyhadzuje“ zo štruktúry KRIMI vysielané opäť na Joj a už aj v plánoch uvádza nové nastavenie.

Po šiestej sa doteraz vysielala americká reality šou Vytunuj mi fáro v dvoch častiach za sebou, po presune KRIMI obsadila sa jej štart posunul na pol siedmu. Teraz ju oproti jej pôvodnému nastaveniu posúva televízia na 19-tu hodinu, vysielať sa bude jedna epizóda. Profesionáli ostávajú naďalej v programe, z pôvodnej 19-tej hodiny štartujú o 19:40. V novom nastavení sa im zatiaľ darí, dosahujú podiely okolo 6 %.

Úspech Ničiteľov mýtov by bol pre Plusku veľký triumf aj do budúcna, v Amerike sa vysiela aktuálne už 15. séria. Televízia tak má k dispozícii množstvo častí. O tom, že sa Mythbusters dostávajú do štruktúry programovou zmenou, svedčí aj slabá až nulová podpora novinky v promo blokoch.

O Ničiteľoch mýtov
Originálny názov: Mythbusters
Rok výroby: 2003 – 2014
Aktuálna séria: 15
Žáner: komediálny dokumentárny seriál
Pôvod, televízna stanica: USA, Discovery channel
Synopsa: Aj vy si myslíte, že keď spadne chlieb na zem natretou stranou, nie je to náhoda? Alebo že vás môže škatuľka s obrúskami položená pod zadným oknom auta pri zrážke zabiť? To sú len dva z mnohých prípadov povier, mýtov predsudkov aj domnelých právd, ktoré sa snaží vyvrátiť či potvrdiť dvojica bývalých hollywoodskych expertov na filmové triky. Páni Jamie Hyneman a Adam Savage spolu s tímom asistentov opakujú pokusy dovtedy, kým sú si istí, že mýtus spoľahlivo vyvrátili alebo nie. A to je väčšinou napínavé, poučné a zábavné, pričom každá z epizód seriálu prináša rozuzlenie až troch alebo viacerých známych alebo menej známych povier a mýtov.

Čítať viac...
Nahor