Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

PLUS mení program! Po výraznom posilnení pozície zrejme nechce poľaviť

Stanica PLUS zažíva svoje najlepšie obdobie, keď takmer každý deň dosahuje vysoko nadpriemerné čísla a podarilo sa jej odskočiť od tzv. malých staníc svojho konkurenta – Doma a Dajto. Najmä stanica Dajto v poslednom období výrazne posilnila svoje pokrytie aj program, ponúka väčšie množstvo filmov a dokonca aj blockbusterov. Na konkurenčnú Plus sa jej však zatiaľ nepodarilo dotiahnuť, dokáže však predstihnúť stanicu Doma, ktorá je na trhu oveľa dlhšie. Stanicu Dajto čakajú lepšie časy vo februári, keď bude vysielať olympijský hokej. Či však takáto investícia stanici pomôže dlhodobejšie je otázne. Napríklad vysielanie kvalifikácie slovenskej futbalovej reprezentácie prinieslo Dajto úspech iba počas vysielania priamych prenosov, nových divákov stanica nezískala. Tí pribúdajú skôr s posilnením pokrytia.

Svoj vrchol si tak aktuálne užíva PLUS, ktorej sa podarilo stabilizovať programovú štruktúru, na ktorú si diváci zrejme zvykli a hľadajú tu alternatívu k ponuke veľkých staníc JOJ a Markíza. PLUS je známa najmä ponukou známych akvizičných seriálov, ale rozšírila aj ponuku dokumentov, či dokureality. Po novom od januára vystavala víkendové dopoludnia zamerané viac na mladých s reláciami Ninja Factor, Faktor strachu, Vytunuj mi fáro, či Hľadá sa dom pre milionárov, úspešná je aj s dokusériami Ice Road Truckers, či Gigantické presuny – počet dokumentov počas víkendu navýšila. Počas týždňa na PLUS stále nadpriemerne fungujú reprízy seriálov Profesionáli, Kutyil s.r.o., Simpsonovci, výrazným posilnením pre PLUS bol presun relácie KRIMI práve na túto stanicu denne o 20.00 hod., ktorá dokáže atakovať 5% v ratingoch a 15% v podieloch. Od januára Pluske v prime time pribúdajú diváci pri seriáloch CSI, ale najmä sa jej viac darí aj s filmovou ponukou. Veľmi úspešná bola PLUS posledné dve soboty s komédiami Kameňák 1 a 2. A zrejme s týmto súvisí aj aktuálna programová zmena. PLUS túto sobotu – 1. 2. 2014 – mení program v prime time. Na 20.30 zaraďuje film Kameňák 3, pôvodne plánovanú premiéru filmu Spirit presúva po 22.30 a z vysielania vypadáva film Siedmy hriech. Či budú nasledovať ďalšie zmeny v programe, ktoré by posilnili filmové vysielacie okná, zatiaľ informácie nemáme. PLUS aktuálne dosahuje podiely okolo 6 až 8%, čo je takmer dvojnásobok ako dokážu vytlačiť stanice Doma, či Dajto. PLUS tak úspešne drží krok s verejnoprávnou Jednotkou, ktorá v poslednom období posilnila, PLUS ju však u mladých divákov dokáže aj poraziť.

Ako na aktuálne silnú PLUS zareaguje konkurencia zatiaľ taktiež nie sú dostupné nové informácie. Doma by mala vysielať premiérové časti relácie Bez servítky, reprízam sa však na Doma nedarí a dosahujú veľmi slabé výsledky. Zoslabli aj osvedčené telenovely, najsilnejším stabilným programom Doma je seriál Sila, Doma však dokázala zaujať s niektorými filmami. O posilnení Dajto sme písali v úvode tohto príspevku – bude ním olympisjký hokejový turnaj a naďalej vysielanie silných filmových titulov, ktorým sa tu darí. V najbližších dňoch vám prinesieme prehľad, čomu sa najviac darí na staniciach Doma, Dajto a Wau.

Čítať viac...
Nahor