Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Plus bude mať druhú reality šou v jej histórii: Česi a Slováci proti sebe v drsnej výzve!

Pri projekte sa spojila s českou O2 TV.

Najsilnejší menší kanál Joj Group dostane druhú reality šou. Po tom, čo na jeseň 2013 uviedol tanečnú šou Move up! v spolupráci s operátorom Orange, teraz sa zapojil do projektu českej televízie O2TV Sport.

Česko-slovenský projekt dostal názov Oktagon – Výzva a prinesie pohľad do profesionálneho aj súkromného života ôsmich zápasníkov zmiešaných bojových umení MMA. Štyria slovenskí a štyria českí zápasníci rozdelení do vlastných tímov sa nasťahujú do spoločného domu, pričom sa budú pripravovať na ich veľkú životnú výzvu. Cieľom každého jedného bude poraziť ostatných a stať sa šampiónom MMA. Na konci reality šou na jedného čaká kontrakt vo výške 10 000 eur a taktiež mesačný tréningový pobyt u jedného z najslávnejších tímov MMA American Top Team Florida v Amerike.

Projekt spúšťajú obe televízie v pondelok 10. októbra. O2TV Sport ho uvádza od 21. hodiny, Plus od 22:35. Celkovo vznikne osem hodinových častí, finále sa má odohrať v sobotu 10. decembra.

O šou Oktagon – Výzva
Televízna reality show, v ktorej osem špičkových atlétov stojí pred výzvou svojho života – stať sa šampiónom v najťažšom bojovom športe na svete – MMA. Spoločne budú bývať aj trénovať, vzájomne zápasiť o postup vo vyraďovacích súbojoch. Vo finále spoznáme víťaza, ktorý získa titul šampióna šou OKTAGON – VÝZVA.

V súťaži sa predstavia dva tímy, český a slovenský. Každý tím povedie skúsený tréner – osobnosť MMA. V ôsmich hodinových častiach televíznej reality šou budeme sledovať príbehy a osudy ôsmich zápasníkov, z ktorých štyria sú z Česka a štyria zo Slovenska. Pozrieme sa do ich súkromia, nahliadneme do ich náročnej prípravy a necháme ich navzájom hodnotiť svoje účinkovanie v šou. Spoznáme tak lepšie jednotlivých účastníkov ich okolie a naplno prenikneme do sveta zápasníkov MMA.

O bojovom umení MMA
MMA je kráľovnou všetkých bojových umení. Je komplexnou kombináciou všetkých bojových, silových a vytrvalostných športov. Mixed Martial Arts (zmiešané bojové umenia) spájajú bojové športy box, thajský box, zápasenie, džudo, brazílske džiu-džicu a mnohé ďalšie. Zápasí sa v klietke v tvare oktagonu, ktorá slúži ako ochrana športovcov, aby z ringu pri zápasení nevypadli. Zápas má tri kolá, jedno kolo trvá päť minút. Aj keď sa niekomu môže zdať MMA ako zápas bez pravidiel, opak je pravdou. MMA má množstvo prísnych pravidiel, pozná aj fauly a diskvalifikácie pri ich nedodržiavaní. MMA sa u nás riadi podľa unifikovaných pravidiel americkej štátnej atletickej komisie, ktorá zabezpečuje reguláciu tohto športu vo svete. Každý zápasník musí dokonale ovládať súboj v postoji aj na zemi, pričom šport kladie na všetkých extrémne nároky na fyzickú silu a kondíciu. Okrem bojových umení je preto súčasťou MMA aj Crossfit, posilňovacie cvičenia, prísna strava a regenerácia. MMA kladie na športovca maximálne nároky po psychickej, fyzickej a technickej stránke, aké nenájdeme v žiadnom inom kontaktom športe na svete. A to je práve pre divákov príťažlivé. Sledovať mladých športovcov, ako siahajú na dno svojich síl a možností, je fascinujúce.

Čítať viac...
Nahor