Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Plány Joj v 2020: Nová ťažisková šou, ktorá valcuje svet, paródia na Jánošíka aj rodinná novinka!

Televízie každoročne v druhej polovici jesene prezentujú svojim klientom plány pre budúci rok, tie svoje aktuálne zverejnila Joj.

Markíza aj Joj postupne ich partnerom predstavujú svoje výrobné, obchodné či vysielacie plány pre budúci rok, o ktorých už pravidelne informujú prostredníctvom súhrnnej veľkej klientskej brožúry. Tú svoju už aktuálne publikovala televízia z Koliby, ktorá odhalila aj viaceré plány, o ktorých sa dosiaľ vôbec nehovorilo.

Joj napríklad odhalila, že v budúcom roku uvedie úplne novú ťažiskovú talentovú šou, ktorá je vo svete stále novinkou, no boduje už vo viacerých krajinách. Kým posledne Markíza z vo svete valcujúcich noviniek uviedla v roku 2016 šou Tvoja tvár znie povedome, teraz takýto projekt získala pre seba Joj, keď chce v roku 2020 pripraviť slovenskú verziu súčasného hitu s názvom The Masked Singer.

Podobne ako Tvoja tvár je aj formát The Masked Singer celebritnou šou, ktorej princíp je však postavený na utajení osobností, ktoré v šou súťažia. Televízia prostredníctvom tajného kastingu vyberá najrôznejšie osobnosti verejného života, ktoré sa prezlečú do najrôznorodejších výstredných masiek a v nich pred publikom spievajú o postup v súťaži. Úlohou ako poroty tak divákov je uhádnuť, kto sa pod maskami skrýva, pričom identita osobností je odhalená až pri ich vyradení.

Vystúpenie v nemeckej verzii šou

The Masked Singer je pôvodne juhokórejský formát King of Mask Singer, ktorý sa v krátkom čase rozšíril do celého sveta. Postupne ho adaptovali v Amerike, Thajsku, Austrálii, ale aj v Nemecku alebo Holandsku, budúci rok bude mať premiéru vo Veľkej Británii, Taliansku, Francúzsku aj Španielsku.

O formáte The Masked Singer
Masked Singer je jedinečná spevácka súťaž, v ktorej sú celebrity zamaskované od hlavy po päty, pričom ich identitu pred ostatnými súťažiacimi, porotcami a divákmi v štúdiu zakrývajú veľkolepé kostýmy a celo-tvárové masky. Jednotlivé maskované celebrity sa odhalia a zložia svoje masky až po svojom vyradení.         

Veľkou lokálnou novinkou televízie zas bude nová komediálna séria, ktorá ponesie názov Uhorčík. Ten sa spomínal ako pripravovaný projekt už v minulosti, označovaný však bol ako historický seriál. Potvrdzuje sa tým, o akom projekte prednedávnom hovoril v televízii Juraj Rašla, keď odhalil prípravy dosiaľ neznámeho komediálneho seriálu pre Joj. „Robil som (počas leta, pozn. red.) jeden komediálny seriál, kde je to strašná zábava a kde je to strašná sranda. Povedal by som, že jedna z najlepších robôt v mojom živote, aké som kedy robil,“ uviedol Rašla, pričom šlo o vôbec prvú zmienku o seriáli.

Rašla pritom stvárni v seriáli hlavnú postavu, keď sa predstaví v úlohe Jánošíka. Hneď po jeho boku bude stáť Uhorčík, ktorého hrá René Štúr. Parodický seriál v sebe bude niesť narážky na súčasné dianie, politiku ako aj odkazy na moderné vymoženosti v historickom prostredí. Televízia chce v seriáli priniesť autentické ľudové kroje, výpravné prostredie slovenskej prírody aj prvky folklóru. Ďalšími hercami novinky budú Sväťo Malachovský, Gabriela Marcinková, Jozef Adamčík, Marián Labudla ml., Karin Hajdu alebo Martin Mihalčín. Joj avizuje celkovo 8 epizód v minutáži podobnej seriálu Za sklom, diely majú trvať okolo 50 minút.

Anotácia seriálu Uhorčík
Ľahká, oddychová a hlavne zábavná slovenská paródia na zbojnícke výčiny Jánošíkovej družiny, v ktorej sa historické fakty rozchádzajú a zistíme, že skutočným lídrom a lišiakom v jednej osobe nebol Jánošík, ale Uhorčík! V seriáli sú do deja výrazne zakomponované prvky folklóru s autentickými ľudovými krojmi slovenských regiónov a kostýmami zbojníckej doby. Prepojenie súčasnosti s dávnou minulosťou, prostredníctvom satirických gagov o politike, poskytuje priestor pre divákov na uvedomovanie si rozdielnosti vnímania života kedysi a dnes.

Vôbec najväčším budúcoročným seriálovým počinom televízie má byť známy pripravovaný veľkolepý historicko-dobrodružný seriál Slovania, ktorý vyrába spoločne s ukrajinskými partnermi u našich východných susedov. O seriáli a deji sme informovali v tomto článku. Z slovenských hercov Joj potvrdila iba jedno ďalšie nové meno, a to Janu Kvantikovú, už dlhodobejšie sú známe mená Tomáš Maštalír, Zuzana Fialová, Juraj Loj, Richard Autner, Dušan Cinkota, Michal Režný, Andrej Hryc alebo z Česka Marek Vašut.

Joj hovorí o príprave celkovo 12 epizód, pôvodne sa hovorilo aj o šestnástich. Ich minutáž by sa mala pohybovať na úrovni okolo 40 minút. Televízia charakterizuje projekt ako vôbec najväčší seriál nielen v jej histórii ale aj celkovo v lokálnej produkcii. Spoločne s ukrajinskou stranou a koproducentmi mali byť na jeho prípravu vyčlenené okolo 4 milióny eur.

Anotácia seriálu Slovania
Napínavý dobrodružný historický príbeh sa odohráva v Karpatskej kotline v 7. storočí nášho letopočtu, v čase pred spojením slovanských kmeňov. Hradiská Veľký stôl a Furnau majú dobré susedské vzťahy. Príchod plieniacich kočovných kmeňov Avarov však pre všetkých znamená začiatok boja o prežitie. Seriál Slovania je fiktívnou rekonštrukciou historického obdobia, na ktorej medzinárodní tvorcovia spolupracovali so špecialistami na raný stredovek. Dve hlavné dejové línie rozprávajú príbehy nenávisti a bojovnosti, ale aj sily lásky a odvahy. Dej je pretkaný fantazijnými a nadprirodzenými prvkami, motívmi slovenskej a ukrajinskej ľudovej slovesnosti, ktoré sú zachytené v poverách, piesňach, povestiach a rozprávkach.

Naopak, vôbec prvé oficiálne detaily sme spoznali v prípade ďalšieho budúcoročného seriálu, od ktorého bude mať Joj veľké očakávania – dramatickej série Jenny. Emotívny seriál adaptovaný z kanadského originálu o dievčati bojujúcom so zákerným onkologickým ochorením, ponúkne spoločne desať 40-minútových častí. Televízia na ňom pracuje aj s odborníkmi.

Televízia už potvrdila hlavné seriálové mená, keď pravdepodobne ústrednú dvojicu mladých hrdinov stvárnia Barbora Očenášová a Simon Štubniak, najzvučnejším ťahákom zas bude angažovanie dvojice Táňa Pauhofová a Ján Koleník, o ktorého účasti v seriáli sme vás ako prví informovali. Tí sa naposledy spoločne stretli v dennom seriáli Zoo. Koleník sa tak po minuloročnom odchode po rokoch v Joj do Markízy, kam ho konkurencia stiahla najmä pre nový komediálny seriál Autoškola, ktorý skončil prepadákom, a denný hit Oteckovia, vracia na Kolibu a do jej nových projektov.

Anotácia seriálu Jenny
Výnimočný rodinný dramatický seriál o chorej tínedžerke prináša emotívny a zároveň optimistický pohľad do života mladých ľudí s ťažkou diagnózou. Jenny je 14-ročná vášnivá tanečníčka, ktorá po smrti matky žije len s otcom a mladším bratom. Krutá realita onkologickej diagnózy prevráti ich život naruby. Po počiatočnom šoku však Jenny v sebe objavuje veľkú silu a rodina aj priatelia jej pomáhajú bojovať proti chorobe. Prostredníctvom hrdinov, s ktorých životom a problémami sa dokážeme stotožniť, prežívame napínavý, dojímavý, dramatický, ale i zábavný a zároveň motivujúci príbeh zápasu o mladý život, ktorý prináša slzy i smiech.

Joj na budúci rok chystá aj nový rodinný seriál, ktorý ponesie názov Nový život. Ide o ďalší projekt, na ktorom spolupracuje so scenáristom Petrom Kolečkom, ktorého angažovala po mimoriadnom úspechu českého hitu Most. Aktuálne Joj vysiela prvý projekt pripravený s Kolečkom, Hrobári. V prípade nového rodinného seriálu pôjde, zdá sa, o tradičnejší žáner, do ktorého angažovala známe mená ako Alexander Bárta, Henrieta Krajčiová, Milo Král, Barbora Švidraňová, Ján Jackuliak, Ivan Krúpa, alebo mladého herca z Našich, Maxa Bolfa.

Anotácia seriálu Nový život
Traja 40-roční najlepší kamaráti – hokejista Dušan a futbalisti Pavol a Lucia – sa rozhodnú ukončiť svoje dobre rozbehnuté športové kariéry, každý z iného dôvodu – kvôli rodine, zraneniu či len z túžby po zmene. Všetci traja sa ocitnú na začiatku ich nového života a musia si vybrať cestu, po ktorej sa ďalej vyberú. Seriál sleduje, ako sa traja hrdinovia vyrovnávajú s veľkými životnými zmenami, ako sa mení ich vzťah k rodine a ako si konečne užívajú všetko, čo si kvôli profesionálnemu športu odopierali.

Budúci rok by sa už definitívne na obrazovku mal dostať aj seriál s hovoriacim psom Bodka, Joj tiež natočila štvrtú sériu rodinného seriálu Prázdniny. Neavizuje napríklad odvysielanie záverečnej piatej série Našich, napriek tomu, že túto jeseň ju nakoniec nevytiahla. Chýba tiež nový rodinný seriál Bola raz jedna škola, o ktorej nasadení sa taktiež hovorilo už pre túto jeseň. Do vysielania by sa ale v roku 2020 mali dostať koprodukčné minisérie ako rukojemnícku drámu Osem hodín, ktorú Joj vyrába s Českou televíziou, či osemdielny krimiseriál Exorcista, ktorý zas má priniesť dramatické mysteriózne príbehy zo slovenského a českého prostredia.

Zo zábavných šou okrem novinky The Masked Singer chystá Joj v poradí už deviaty ročník šou Česko Slovensko má talent, ktorá je túto jeseň najsledovanejším nespravodajským programom na trhu, pokračovať bude bez prekvapenia Inkognito ale aj Čau, Lujza, Moja mama varí lepšie ako tvoja, rodinná šou V siedmom nebi aj politická talkshow Na hrane. Nové časti ponúknu aj tradičné magazíny od najúspešnejšieho Nového bývania cez Nové bývanie Dizajn, Na chalupe, Novú záhradu až po Miláčkovo, ktorému sa v sobotnom off-time darí najmenej.

Prehľad plánovaných filmov Joj pre rok 2020 aj s ďalšími akvizíciami a zahraničnými seriálmi nájdete v ďalšom článku.

Čítať viac...
Nahor