Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Plánované vydanie Pod lampou je zrušené! Nahradí ho premiéra úspešného dokumentu

Dokument Tomáša Krúpu je náhradným programom za zrušenú Lampu. Relácia sa, pravdepodobne, tak skoro nevráti.

Verejne známe napätie medzi RTVS a vydavateľstvom W Press, ktorého súčasťou je aj Štefan Hríb vyústilo do pozastavenej výroby relácie Pod lampou. Generálny riaditeľ RTVS, Václav Mika, pre Denník N potvrdil, že s vydavateľstvom ďalšiu zmluvu nepodpíše: „Takýto formát so súkromným vydavateľstvom robiť nemôžem.

Budúcnosť diskusnej relácie má závisieť na dohode medzi Hríbom a Mikom. Riaditeľ telerozhlasu je podľa vlastných slov naďalej otvorený diskusii: Určite neurobím jednostranný krok v tom smere, že Lampa nebude. Dám však podnet na to, ako ďalej pokračovať. Isté je, že výrobcom už nemôže byť súkromné vydavateľstvo.“ Hríb to ale celé vidí inak. Podľa neho vydavateľstvo reláciu nevyrábalo, vznikať mala v spolupráci s RTVS. Podľa Hríba hľadá telerozhlas dôvody na ukončenie výroby relácie. „W PRESS nie je výrobcom, Lampu robíme v spolupráci s RTVS. W PRESS je autorom scény, názvu a formátu. Mám pocit, že motiváciou listu, ktorý mi pán Mika poslal, nie je vyjasnenie celej situácie, ale nepochopiteľná snaha RTVS zrušiť program Pod lampou a nájsť si na to akúkoľvek, aj chybne vyargumentovanú zámienku. Veríme, že v tomto pocite sa mýlime a sme pripravení na stretnutie k vyjasneniu celého tohto problému,“ povedal Hríb pre Denník N.

Isté je zatiaľ len to, že Pod lampou sa minimálne na istý čas z obrazovky RTVS vytratí. Dnešné vydanie relácie nahradí premiéra dokumentu Tomáša Krúpu Absolventi, ktorý po kinopremiére zaznamenal pozitívne recenzie. Nájdete ich nižšie. Zmenu na ďalší týždeň zatiaľ televízia nevydala.

absolventi

O dokumente Absolventi
Dokumentárny film ABSOLVENTI je o zápase mladého človeka, ktorý po absolvovaní štúdií musí čeliť realite a potrebám spoločnosti. Mnohokrát musia absolventi pristúpiť na tvrdé podmienky, mimo svojich záujmov a predstáv. Ich plány a sny narážajú na globálnu finančnú krízu, pravidlá trhu sú pre nich častokrát ťažko pochopiteľné a oni majú pocit, že žijú v nespravodlivej krajine. Vyštudovaný herec pracuje ako stevard pre leteckú spoločnosť, fotograf podniká s chovateľskými potrebami a študent, ktorý sa chce presadiť v modernom umení, ale spoznáva, že v realite, kde majú najvyššiu hodnotu peniaze, to vôbec nie je jednoduché… Sme slobodní, ale do akej miery sme schopní zobrať svoj osud do vlastných rúk?

Čítať viac...
Nahor