Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Piatok s filmom vysoko vpredu Markíza, v sobotu lídrom Joj! Dajto vôbec nevychádza maratón s Alcatrazom

Joj sa v piatok nepodarilo nadviazať na úspech s novinkou Moja mama varí lepšie ako tvoja, overená šou so Zdeňkom Pohlreichom padla do podpriemeru.

PIATOK: Po dvoch dňoch sa Markíza opäť dostala do čela v accesse. V piatky jej nebude konkurovať kulinárska novinka Joj Moja mama varí lepšie ako tvoja, kým Kukučka bude bežať aj v piaty pracovný podvečer. Momentálne ešte líder vysiela Rodinné prípady, ktoré sa vo voľnejšej konkurencii dostali podľa našich informácií na nadpriemerný podiel pod 27 %, kým Áno, šéfe na Joj dosiahlo len nad 13 %.

Aj napriek tomu Markíza potvrdila po pár lepších dňoch pokles Televíznych novín, ktoré sa znovu usadzujú okolo letných slabších hodnôt. V piatok uhrali podiel pod 31 %. Krimi atakovali 22 %, čo je jeden z ich slabších výkonov, Noviny sa dostali nad 27 %.

S večernou ponukou bola najvyššie Markíza, ktorá so Slunce, seno a pár facek prekročila hranicu 26 %. Katastrofický film Deň po tom na Joj uhral vlažný výkon 16 %. Naopak silnejší deň mala Naj dedinka Slovenska 2, ktorá v 12 – 54 uhrala podiel pod 13 %, v 12+ sa dostala nad 18-tku.

Z menších staníc bola po ôsmej najvyššie Plus, Hoď svišťom atakoval 7 %, film Zakázané kráľovstvo sa dostal nad 8 %. Doma so Smotánkou uhrala viac než 5 %, Domov na kľúč podliezol 4 %, nasledujúci film Život je raz taký už vyskočil a získal takmer 8 %. Na Dajto odštartoval maratón s Alcatrazom, venujeme sa mu na konci článku.

SOBOTA: V prvý víkendový večer sa do čela s hlavným filmom dostala televízna dvojka. Silno promovaná snímka Pád Bieleho domu uspela, keď dosiahla podľa našich informácií podiel 23,2 %. Film si dokonca medziročne polepšil, keď v prvej repríze pred rokom v novembri 2014 uhral menej než devätnásť percent. Markíza zaostala s reprízou Madagaskar 3, keď mala podľa našich informácií dosiahnuť share 20,1 %. Všetky údaje v tejto správe sú bez započítania oneskorenej sledovanosti.

V súboji spravodajstiev si o čosi polepšili Televízne noviny, keď sa dostali pod 32 %, Noviny sa udržali nad 27 %, konkrétne o pol bodu. Ratingovo boli hlavné spravodajstvá v piatok aj sobotu blízko seba, zakaždým vyhrali TNky. Najsledovanejším programom v oba dni bolo Najlepšie počasie.

Medzi menšími boli blízko seba Plus a Doma, Hoď svišťom uhral 6 %, komédia Noc v múzeu sa dostala pod 7 %. Ženská stanica bola tradične úspešná s romantikou, Iskra lásky sa vyšvihla taktiež pod hranicu 7 %. Ratingovo boli snímky vyrovnané, podielovo bola o minimum úspešnejšia komédia.

Komu sa vôbec nedarilo, bolo Dajto. To sebe a svojim divákom k tretím narodeninám darovalo ďalší seriálový maratón, tentoraz v priebehu troch dní chcelo odvysielať seriál Alcatraz. Dajto si pripíše ďalší nevýrazný výkon s maratónom, keď piatkovú až päticu prvých dielov diváci odmenili podielmi priemerne len okolo 4 %. Najvyššie seriál atakoval 5 %, najnižší share mala úvodná časť s hodnotou 3,6 %. Už na druhý deň seriál neuhral ani tento priemer stanice, keď mal hlboko prepadnúť a hýbať sa len okolo 1,5 %. Nedeľné výkony Alcatrazu nájdete v tomto článku.

Wau v tomto čase dosahovala dvojnásobné výkony, keď Inkognito atakovalo 3 % a Česko Slovensko má talent sa dostalo nad túto hranicu. Markíza môže byť rada, že náhlym dohodnutím La Ligy na Dajto sa Alcatraz so záverečnými dielmi v nedeľu odsúva až za 22:30.

Čítať viac...
Nahor