Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Piatok poriadne prekvapil: Takto dopadol súboj Mojej mamy bez Habovcov s Kredencom!

Ani jedna televízia takýto výsledok neočakávala.

Markíza v piatok operatívne o 18-tej menila program, keď sa rozhodla zlákať na svoju stranu divákov šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorí by po vypadnutí Habovcov chceli nájsť nové útočisko. Ďalšia rýchla zmena programu sa však Markíze znovu vypomstila, keď zažila jeden z najväčších prepadákov v tomto čase vôbec.

Dve porcie Kredenca totižto dosiahli hlboko podpriemerný výkon, keď sa podľa našich informácií dostali len tesne cez 10 a 11 %. V súčte boli v tomto čase sledovanejšie dokonca aj menšie stanice lídra Doma a Dajto. Joj, naopak, napriek vypadnutiu Habovcov, ktorí ku kuchárskej šou pritiahli divákov a vybojovali sériu rekordov, prakticky neklesla, keď mala Moja mama varí lepšie ako tvoja uhrať share až 31 % s ratingom pod osem percent. Joj po vypadnutí Habovcov očakávala pokles, Markíza zas nárast, ktorému chcela zmenou programu dopomôcť, no pomohla len konkurencii.

Joj sa opäť darilo so spravodajstvom, Noviny šli cez 28 %, Televízne noviny sa prehupli len cez 26 %. Na krk im dýchali Krimi, ktoré podliezli túto hranicu.

Po ôsmej zas urobila programovú zmenu Joj, keď začiatkom týždňa mimoriadne vsunula do piatkového prime-time dvojporciu Divokých koní. Seriál prepadol, keď uhral podiely pod 10 a nad 11 %. Nebol však ďaleko od výkonov špeciálu aj reprízovej časti Mojej mamy spred týždňa. Od najbližšieho piatka vracia Joj na tento večer filmy.

Po dlhom čase si v piatok po pol deviatej polepšila Markíza, keď sa Farma dostala pod 22 %. Líder v tomto slote klesol po sérii chaotických zmien, keď striedal Farmu s Búrlivým vínom. Duel medzitýždenne stratil divákov, v podieli šiel cez 33 %. Šou  Milujem Slovensko dosiahla v komerčnej cieľovke ďalší rekord, keď sa mala dostať na rating až 8,9 % s podielom 25,4 %. Ide už o výsledok so započítaním oneskorenej sledovanosti.

Medzi menšími uhralo Dajto s filmom Poslanie podiel nad 5 %, Plus so živým finálovým kolom X Factoru padla tesne pod 4 %. Smotánka na Doma šla pod 4 %, Pán Božský uhral 4,5 %. Presunutý Superstar magazín na 17-tu hodinu potiahol nábeh Kukučky, keď šiel tesne cez 8 %, Doma však v tomto čase divákov strácala. Vracali sa postupne až k sitkomu Krok za krokom. Najsledovanejšími programami menších staníc boli Priatelia a Profesionáli.

Čítať viac...
Nahor