Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Piatkový súboj vyrovnaný, Joj dotiahla Farmu aj Milujem Slovensko! Televízne noviny s obratom

Sobotný večer u mladých vyhrala Markíza, v celkovom počte divákov opäť jednoznačne dominovala Jednotka s folklórnou šou.

PIATOK: Po minulotýždňovom obrate Markízy v piatkovom prime-time, kedy sa vďaka Farme prebojovala do čela, sa tentoraz pripomenula Joj. Premiérová snímka McFarland: Útek pred chudobou ju dostala aj do tesného vedenia, v podieli prekročila 21 %. Farma bola blízko piatkovým číslam spred týždňa, mierne klesla na podiely 19 % a 24,5 % s Duelom. Milujem Slovensko sa tesne dostalo nad 18 %.

Z menších 1890 uhralo 5 %, Nikto nie je dokonalý podliezlo tento podiel. Ľúbostný list pripísal Doma vyše 4 %, Uhol pohľadu pre Dajto znamenal rovnú štvorku. Myšlienky vraha na Wau sa mali hýbať okolo 2,5 a nad 3 %.

Veľký obrat nastal v spravodajskej hodine, kde sa vysoko do čela dostali Televízne noviny. Razom vzrástli na podiel 28 %, kým Noviny zaostali s podielom takmer 22 %. Menší rozdiel v prospech Markízy bol už podvečer, Rodinné prípady atakovali 20 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja šla na 17 %.

SOBOTA: Jednotka túto sobotu ponúkla prvý z troch priamych prenosov folklórnej šou Zem spieva. Prvé semifinále, ktoré sa oproti programu natiahlo o vyše hodinu, malo sledovať okolo 480-tisíc divákov, pričom podiel v univerzálnej cieľovke dosiahol úroveň vyše 25 %. Šou si tak udržala podiel na trhu z prechádzajúcich kôl. U mladých divákov atakoval program 6 % s podielom 17,5 %, pričom bol dvojkou na trhu. Vyššie bola iba Markíza, jej premiéra Bod zlomu však nevyskočila, dostala sa len cez 19 %. Joj s reprízovým animákom Príšerky: Univerzita taktiež nebodovala, uhrala 15,5 %.

Romantiky Srdcová záležitosť a Splnený sen na Doma sa hýbali pod 6 %, klasická komédia Fantomas kontra Scotland Yard vyniesla Dajto vyše 5 %. Plus s filmom Neporaziteľný uhrala o málo cez 4 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja a Inkognito Wau uhrali podiely okolo 1 a 3 %.

Aj na sobotu si zlepšený výkon preniesli Televízne noviny, ktoré mali ísť tesne pod 28 %, Noviny si polepšili s podielom okolo 24 %, ratingovo zaostali o takmer jeden bod. Reprízové Prázdniny vo finále stúpli v sobotnom podvečere nad 18 %, Smotánka sa hýbala okolo 22 %.

Čítať viac...
Nahor