Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Piata Superstar odštartuje už vo februári: Markíza a Nova môžu poriadne prekvapiť, v spoločný deň ísť nemusí!

Markíza a Nova sa pripravujú na spustenie piatej federálnej Superstar, v nasadení sa rôznia.

Napriek tomu, že Markíza začala rok 2018 zostra už v jeho prvý deň, hlavná časť jarnej televíznej sezóny sa ešte nezačala. Ako ona tak Joj postupne spustia hlavné sezónne formáty vo februári, čo bude platiť ako o relácii V siedmom nebi tak o Superstar.

Markíza v stredu nasadila do vysielania štvoricu spotov, ktorými avizuje blížiaci sa príchod novej série speváckej súťaže. Každý spot patrí jednému z porotcov, ktorými sa stali Pavol Habera, Katarína Knechtová, Matěj Ruppert a Ben Cristovao. Televízia zároveň prostredníctvom spotov potvrdzuje naše správy o jej nasadení už vo február.

Nová Superstar tak odštartuje na konci tohto mesiaca. Kým viacerí však očakávali jej nasadenie v nedeľu, nemusí sa tak stať. Nova totižto už vlani na jeseň uviedla svoju hlavnú šou sezóny, štvrtú sériu Tvoja tvár znie povedome, na soboty, nedele, kde šou bežala dovtedy, ponechala voľné pre kriminálkový žáner, s ktorým pravidelne dosahuje práve v tento deň mimoriadne čísla sledovanosti. Potvrdilo sa to aj vlani na jeseň, kedy uviedla novú kriminálku Dáma a kráľ, s ktorou trhla nemalé úspechy. Najsledovanejšie diely dosahovali úroveň okolo 1,6 milióna divákov v širokej skupine 15+.

POTVRDENÉ: Markíza a Nova prekvapujú, Superstar prvýkrát nebudú vysielať spoločne! Definitívny dátum štartu

Nova minulý rok odvysielala len prvú várku epizód prvej série Dáma a kráľ. Uviedla celkovo osem častí, pričom ďalších osem má pripravených pre túto jar. Seriál už pritom pozná svoj dátum návratu, keď ho Nova vytiahne opäť v nedele od 11. februára o 20:15. V tento deň seriál ostane stabilne minimálne do konca marca. 

Zaujímavosťou je, že aj Markíza nasadzuje vlastný formát práve na nedeľu 11. februára. V tradičnom okne pre veľké zábavné šou nasadí novinku s Adelou Vinczeovou a Danom Danglom, ktorú ohlásil exkluzívne portál Mediaboom.sk. Novú šou s názvom 2 na 1 si však vyskúša len s pilotným dielom nakrúteným ešte vlani. Už ďalšiu nedeľu 18. februára, kedy Joj vracia V siedmom nebi, avizuje reprízový film Equalizer.

Vo svojich prvých plánoch pre klientov na marec navyše podľa informácií zo Záhorskej Bystrice Markíza uvádza Superstar práve na nedele. Ak svoje plány potvrdí, na jej obrazovke sa piata séria federálnej Superstar objaví po prvýkrát v nedeľu 25. februára. Naopak, Nova v tento deň nasadzuje kriminálku Dáma a kráľ, tá by tak Superstar odštartovala o deň skôr, v sobotu 24. februára. Tieto informácie už aktuálne televízie potvrdili.

Pokiaľ sa televízie skutočne rozhodnú vysielať spevácku šou v rozdielne dni, je jasné, že im tento krok umožní stiahnutie hlavných kanálov oboch televízií zo susedných trhov. Slovenskí diváci sa tak k sobotnému vysielaniu Superstar už nedostanú, výnimkou sú prihraničné oblasti, ktoré chytajú české DVB-T. Zároveň sa ešte viac preukáže trend prispôsobovať programy a ich vysielanie stále viac pre potreby lokálneho trhu. Kým pred pár rokmi sme boli svedkami boomu spoločných česko-slovenských projektov, postupne televízie prešli na výrobu samostatných verzií programov, pri ktorých nemuseli robiť kompromisy v obsadení či nasadzovaní. Týkalo sa to aj viacerých programov Markízy a Novy, ktoré produkovali obe televízie, no samostatne. Markíza a Nova sa však budú musieť v tomto prípade zjednotiť pri vysielaní živých prenosov. V ostatnom štvrtom ročníku prebehlo spoločne šesť finálových kôl.

Čítať viac...
Nahor