Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Piata Farma má našliapnuté na jeden z najlepších priemerov zo všetkých ročníkov

Piata séria farmárskej reality šou si zatiaľ udržuje veľmi silný podiel na trhu.

5. séria Farmy dokazuje, že Slovákom sa formát reality šou ešte nezunoval. Markíze sa k tomu podarilo rozbehnúť najnovší ročník ešte lepšie, ako predošlé dva.

Farma 5 vo svojom doterajšom priebehu pravidelne dosahuje podiely nad 30 %, neraz na vysokej úrovni okolo 33 – 36 %. Výnimkou bývajú len piatkové duely, ktoré však vysiela už od 20:30, kedy podiel znižuje väčší počet divákov pri obrazovke. O niečo nižší podiel však kompenzuje lepší rating. V tejto hodnote sa aktuálna séria Farmy pohybuje okolo 8,5 % až k 9,5 %. Rekord série je zatiaľ rating 10,5 %.

Piata séria Farmy si tak udržuje vysoký štandard a výkonmi predbieha predchádzajúce dva ročníky. Priemer tretej aj štvrtej série Farmy skončil pod 30 % (priemer Farmy 4 bol 28,3 %, Farma 3 dosahovala priemerne 25 – 28 %, zdroj Medialne.sk). Najsilnejšia bola prvá Farma vysielaná medzi jarnou a jesennou sezónou v roku 2011, ktorej priemer dosiahol vysokú hodnotu 42,1 % (zdroj Stratégie.sk). Farma 2 s doteraz žiariacou Monikou Haklovou sa pohybovala vysoko nad 30-tkou.

Už od budúceho týždňa sa farmársky duel presunie z piatka na sobotu, teda na deň, ktorý mu patril v predchádzajúcich ročníkoch. Vysielací čas ostane nezmenený – 20:30. Farma sa k tomu v novembri dostane aj do stretu s reláciou V siedmom nebi, keď uvoľní miesto hudobnej šou. Viac v tomto článku.

 

Čítať viac...
Nahor