Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

Pia 8.11. – Diabolský komixový hrdina v druhom filmovom pokračovaní Hellboy 2

Roku 1944 objavil tím výskumníkov paranormálnych javov a americkej armády na pobreží Škótska čudesného pekelného tvora, ktorý miluje sladkosti, dobré cigary a televíziu, je červený, má odpílené rohy a diabolskú ruku. Dostal krycie meno Hellboy. Pekelnou vyhňou rozpálený Hellboy (RON PERLMAN) sa zamiloval do ohnivej krásky Liz a úspešne drvil zločincov na Zemi. Dnes dostal novú náročnú úlohu. Musí zastaviť princa Nuadu, ktorý chce oživiť zlatú nezničiteľnú kovovú armádu a pomocou nej vyhubiť ľudstvo.
Syn vládcu podsvetia, princ Nuada (LUKE GOSS), porušil krehké prímerie panujúce medzi ríšou ľudí a ríšou elfov, čím naštartoval doslovné peklo na Zemi. To je však len začiatok. Nuada chce skompletizovať zlatú korunu, s pomocou ktorej môže oživiť zlatú armádu – nezničiteľné monštrá, ktoré dokážu vyhubiť ľudstvo. Zastaviť ho môže iba Hellboy so svojimi priateľmi.
Hellboy (RON PERLMAN), Liz (SELMA BLAIROVÁ) a Abe Sapien (DOUGH JONES) sa mu postavia na odpor. Abe sa popritom zaľúbi do Nuadovej sestry, princeznej Nualy (ANNA WALTONOVÁ) a ľúbostná kríza neobíde ani Hellboya a Liz. Ľúbostné peripetie hrdinov tak sťažujú ich záchranu sveta…

Hoci prvý Hellboy bol mimoriadne úspešný, režisér Guillermo del Toro, ktorý medzitým získal Oscarov za úžasný Faunov labyrint, sa neuspokojil s jednoduchým pokračovaním a nastavovaním pôvodného deja. Svoju pozornosť obrátil celkom novým smerom, aby tak divákom „predložil“ opulentnú filmovú hostinu plnú originálnych kreatúr a monštier.

Hellboy 2 uvedie JOJ dnes o 21:40.

Čítať viac...
Nahor