Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

Pi 6.2. – Výnimočný film Luca Bessona, v ktorom sa domovom a bezpečím stane nepredvídateľné more

Magická hlbočina. Nekonečné hlbiny mora. Miesta, kde vládne večný kľud, rovnako, ako v hlbinách kozmu. Jaques – potápač, ktorý dosiahol bez dýchacieho prístroja hĺbok ako žiaden iný človek. Enzo – Jaquesov priateľ a súper, ktorý sa mu chce vyrovnať a prekonať ho. Joanne – žena, ktorá Jaquesa miluje, ale vie, že jeho srdce patrí moru. Moru, ktoré všetkých troch spojilo dohromady, a ktoré sa stalo ich osudom.

Existuje miesto na našej planéte, ktoré je podivnejšie ako všetky ostatné – je najmenej známe a najviac záhadné. Nie nepodobné vesmíru, kde bežné predstavy času a vzdialenosti miznú. Je to magické a nebezpečné miesto, ktorému sa ľudské telo a ľudská duša musí prispôsobiť. Jedná sa o jediné miesto, kde sa muž menom Jacques Mayhol skutočne cíti ako doma. Je to more – magická hlbočina.

Najúspešnejší francúzsky film osemdesiatych rokov režíroval Luc Besson. Film je fikciou, no Bessonovi boli inšpiráciou ako jeho rodičia, ktorí boli plaveckí inštruktori, tak skutočné potápači Jacques Mayhol a Enzo Maiorca. Režisér, ktorého presviedčali, aby si sám zahral postavu hlavného hrdinu, sa vo filme skutočne objaví a to ako jeden z potápačov.

Dobrodružnú romantickú drámu Magická hlbočina uvádza Jednotka RTVS v piatok o 21:45.

Zdroj: RTVS, oficiálna anotácia, ČSFD

Čítať viac...
Nahor