Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

Pi 20.3. – Napínavý príbeh skúseného vyjednávača, ktorý sa nečakane ocitne na druhej strane barikády

Keď úspešného policajného vyjednávača falošne obvinia z korupcie a vraždy, chce očistiť svoje meno a vykoná zúfalý čin. Zabarikáduje sa v policajnej budove a prítomných vezme ako rukojemníkov, aby tak získal čas potrebný na odhalenie skutočných zločincov.

Danny Roman (SAMUEL L. JACKSON) je najlepším vyjednávačom chicagského policajného zboru. Jeho kolegu zavraždia tesne po tom, čo sa mu zverí, že podľa jeho informátora niekto spreneveril všetky peniaze z policajného fondu. Krátko na to vnikne do Dannyho domu inšpektor Niebaum (J. T. WALSH) so svojou špeciálnou policajnou jednotkou, ktorá objaví podstrčené účty zo sprenevereného fondu a dôkazy, že Danny zastrelil svojho kolegu.

Od doposiaľ úspešného policajta Dannyho sa všetci odvrátia. Niekto celú aféru prezradí novinárom, pre ktorých je táto správa vhodná na titulnú stranu. Zúfalý Danny sa zabarikáduje v policajnej budove a drží tu ako rukojemníkov inšpektora Terrenca Niebauma, jeho asistentku Maggie (SIOBHAN FALLONOVÁ), zradcu Rudyho (PAUL GIAMATTI) a veliteľa Granta Frosta (RON RIFKIN). Odmieta ich prepustiť, kým nebudú odhalení skutoční páchatelia.

Budovu uzavrú a do akcie povolajú špeciálnu jednotku, v ktorej Danny ešte prednedávnom slúžil. Danny s ňou odmietne komunikovať a vyžiada si nestranného vyjednávača Chrisa Sabiana (KEVIN SPACEY) z iného okrsku. Zatiaľ čo sa polícia dohaduje o ďalšom postupe, vykoná skúsený Danny všetko, aby získal čas potrebný na odhalenie skutočných zločincov.

Akčný krimitriler Vyjednávač uvádza Joj v piatok o 20:30.

Čítať viac...
Nahor