Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

Pi 14.11. – Divoké vlny, talentovaný surfista a jeho skutočný príbeh so šťastným aj tragickým koncom

Keď sa zahrávaš so živlami, môže sa stať, že sa živly pohrajú s tebou.

Dobrodružný športový film sa inšpiroval životným príbehom neuveriteľne talentovaného surfistu Jaya Moriarityho, ktorého štýl dodnes obdivujú tisícky fanúšikov divokých vĺn.

Snom malého Jaya z Kalifornie bolo zdolať Mavericks – jednu z najväčších morských vĺn na svete. Keď Jay dovŕši pätnásť rokov, zistí, že miesto, kde sa Mavericks objavuje, skutočne existuje a nachádza sa iba niekoľko míľ od jeho domova v Santa Cruz. Podarí sa mu presvedčiť miestnu legendu, Richarda „Frosty“ Hessona, bývalého záchranára a reprezentanta v plávaní, aby ho začal trénovať. Skúsený profesionál po prvých hodinách pochopí, že v mladom chalanovi sa skrýva nielen dokonalý cit pre more, ale aj neskutočne pevná vôľa, ktorá mu pomáha zdolávať aj tie najťažšie prekážky. Jaya a Frostyho spája nielen túžba po zdolaní neskrotnej vlny, ale postupne medzi nimi vznikne aj jedinečné priateľstvo. Aby Jay dokázal pokoriť Mavericks, musí najskôr absolvovať tvrdú fyzickú aj psychickú prípravu. A potom sa vďaka svojmu talentu stane legendou pre ďalšie generácie surfistov.

Jay Moriarity zahynul deň pred dovŕšením veku 23 rokov, 15. júna 2001 v Indickom oceáne pri pobreží ostrova Lohifushi na Maledivách, v dôsledku nehody pri potápaní.

Premiéru snímky Mavericks: Na divokej vlne uvádza Joj v piatok o 20:30.

Čítať viac...
Nahor