Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

Pi 13.3. – Majeský, Kubovčík či Hilmerová v premiére slovenského kinofilmu Kandidát

Skutočný príbeh, ktorý sa nestal. Vplyvný majiteľ reklamnej agentúry sa staví, že z neznámeho kandidáta urobí prezidenta už v prvom kole volieb.

Smutno-smiešna politická fraška Kandidát, ktorú autori Maroš Hečko, Michal Havran a Peter Balko nazvali „prvý česko-slovenský štylizovaný cynický triler“, zobrazuje, čo sa na politickej scéne deje alebo veľmi ľahko udiať môže. Je nielen čierno-humornou satirickou analýzou spoločnosti, ktorá sa nechá manipulovať bohatými a mocnými, ale aj podobenstvom o súčasnom svete, ktorému vládne hŕstka vyvolených, ktorí ťahajú za nitky a vytvárajú svet, v ktorom miznú hranice medzi pravdou a ilúziou či dobrom a zlom. V dnešnej dobe sú najcennejším tovarom informácie. A médiá majú veľkú moc, keď manipulovaním informácií môžu ovplyvňovať celý svet.

Na Slovensku sa začína politická kampaň pred voľbami prezidenta republiky. Do voľby hlavy štátu ostávajú dva mesiace. Úspešného a vplyvného majiteľa reklamnej agentúry Adama Lamberta (MAREK MAJESKÝ) osloví silná finančno-politická skupina s lukratívnou zákazkou, aby zrealizoval prezidentskú kampaň pre nezávislého kandidáta z ľudu – nevýrazného, malomestského podnikateľa Petra Potôňa, rýdzeho Slováka. Jeho úlohou je len trochu zamútiť politické vody a ubrať zopár hlasov favoritovi volieb, nič viac.

Lambertove nervy sú však po rozchode s manželkou v dezolátnom stave, a tak sa na stretnutí šéfov reklamných agentúr v klube nechá vyprovokovať a uzavrie stávku so svojím rivalom – Ivanom Mullerom (JÁN JACKULIAK), ktorý pracuje pre jasného pravicového favorita prezidentských volieb. Reklamný mág a bonviván Lambert sa staví o celý svoj majetok, že z celkom neznámeho kandidáta Petra Potôňa, teda z úplnej nuly, spraví nového prezidenta, a to rovno v prvom kole prezidentských volieb. Lambert je zvyknutý bez škrupúľ každým manipulovať a vždy dosiahne svoje. Čo všetko je ochotný pre túto stávku urobiť? Dobre vie, že v dnešnej dobe sú najcennejším tovarom informácie. A médiá majú veľkú moc, keď manipulovaním informácií môžu ovplyvňovať celý svet.

Televíznu premiéru slovenského filmu Kandidát uvádza Joj v piatok o 20:30.

Čítať viac...
Nahor