Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

Pi 10.7. – Piatkové oscarové snímky, z ktorých si zaručene vyberiete!

Najväčšie slovenské televízie pripravili na piatkový večer vynikajúce snímky. Joj odštartuje oscarový maratón s pôvodcom súčasného kinofilmu Jurský svet. Prvý Jurský park Stevena Spielberga natočený v roku 1993 získal o rok neskôr trojicu Oscarov za Mix zvuku, Strih zvuku a ako inak Vizuálne efekty. Jednotka uvedie oceňovaný film pred desiatou, keď odvysiela snímku s Robinom Williamsom Kráľ rybár. Pre snímku z roku 1991 získala Oscara Mercedes Ruehl, ktorú akadémia ocenila za jej výkon vo vedľajšej postave, film bol nominovaný v ďalších troch kategóriách, medzi inými na sošku čakal aj Williams, získal až Zlatý Glóbus spoločne s Ruehl. Najoceňovanejším spomedzi piatkového trojlístka je snímka Sociálna sieť, ktorú Markíza uvedie po desiatej. Film z roku 2010 získal troch Oscarov (adaptovaný scenár, hudba, strih) a až štyri Zlaté Glóbusy (réžia, scenár, hudba a aj ako najlepší film).

Jurský park – piatok 20:30 – Joj (tri Oscary)
Milionár John Hammond financuje veľkolepý vedecký projekt, ktorého cieľom je oživiť dinosaury. Vybuduje pre ne veľkolepý zábavný park na ostrove Isla Nublar. Na preverenie bezpečnostných opatrení si najme vynikajúceho paleontológa Alana Granta, jeho priateľku, paleobotaničku Ellie Sattlerovú, cynického matematika Iana Malcolma a pragmatického právnika Donalda Gennara, ktorému ide len o zisk z ojedinelej atrakcie. Užasnutí vedci podniknú prvý výlet po ostrove spolu s Hammondovými vnúčatami Timom a Lex. Expedícia sa však rýchlo zmení na drámu, keď zradný počítačový expert Nedry vypne bezpečnostné okruhy, aby mohol ukradnúť embryá dinosaurov, ktoré sľúbil konkurenčnej genetickej firme. Pôvodne príjemný výlet sa mení na hrozivú drámu. A k ostrovu sa blíži navyše aj tropická búrka…

Kráľ rybár – piatok 21:50 – Jednotka RTVS (jeden Oscar, tri Zlaté Glóbusy)
Komediálna dráma Terryho Gilliama. Arogantný a sebecký Jack začne trpieť depresiou, keď sa dozvie, že nepriamo zavinil smrť niekoľkých ľudí. Keď rozjíma nad samovraždou, zachráni ho Parry, bývalý profesor, ktorý živorí na okraji spoločnosti a správa sa ako blázon. V jeho predstavách ho ohrozuje Červený rytier a tak sa snaží presvedčiť Jacka, aby získal Svätý grál, ktorý sa nachádza v dome miliardára Carmichaela.

Sociálna sieť – piatok 22:15 – Markíza (tri Oscary, štyri Zlaté Glóbusy)
Na jeseň v roku 2003 si Mark Zuckerberg, ktorý má za sebou Harvard a je géniom v oblasti počítačového programovania, sadá k počítaču a vzrušene začína pracovať na novej myšlienke. To, čo sa v návale blogovania a programovania začína v jeho pracovni, sa čoskoro stane prevratom v komunikácii – globálna sociálna sieť. Za necelých šesť rokov a s 500 miliónmi priateľov sa Mark Zuckerberg stáva najmladším miliardárom v histórii. Ale tomuto podnikateľovi spôsobuje úspech osobné aj právne komplikácie.

Čítať viac...
Nahor