Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Penta priznala plány o kúpe Markízy. Záujem už však vraj nemá

Finančná skupina Penta už oficiálne priznala, že svoje aktivity chcela rozšíriť aj v televíznom biznise.

Hovorca Penty, Martin Danko, potvrdil, že investičná skupina mala plány aj s televíziou Markíza. Priznal to v televíznej diskusii Večera s Havranom na verejnoprávnej Dvojke.

Zároveň však vyvrátil, že by záujem Penty o Markízu naďalej trval. Rokovania s aktuálnym vlastníkom, spoločnosťou CME (100% vlastník Markízy) datoval na „rok dozadu“, s akcionármi sa však finančníci nedohodli. „Nenadobudli sme finálny dojem, že oni sú pripravení predávať a odchádzať z tohto trhu,“ povedal Danko. Hovorca zároveň nespresnil, či mala skupina záujem o kúpu celej televízie alebo len podielu.

O predaji Markízy sa pri tom hovorí už dlhší čas. Koncom apríla tohto roka priniesol portál idnes.cz informáciu, že českí miliardári Pavel Tykač a Petr Kellner rokujú o kúpe rovno celej CME, keď mala byť ich prioritným záujmom česká televízia Nova. CME má mať podľa zákulisných informácií záujem predať slovenskú televíziu, ktorá dlhé roky vykazovala stratu, v ostatnom čase sa však televízii darí hospodáriť vyrovnanejšie. V druhom štvrťroku 2014 dosiahla prevádzkový zisk  pred odpismi a amortizáciou na úrovni 3,06 mil. dolárov. V rovnakom období v roku 2013 vykázala stratu 556-tis. dolárov.

Foto: Martin Danko, Večera s Havranom

Čítať viac...
Nahor