Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Aktuality

Rozhodnuté o budúcnosti Pečie celé Slovensko! Dostane o rok 4. sériu?

Televízne pečenie je najsledovanejšou šou jesene tretí rok po sebe, na rozdiel od minulého roka si pokračovanie zaistilo rekordne rýchlo.

Pečie celé Slovensko potvrdzuje úspech.

Svetovo známy pekársky formát, ktorého originál pochádza z Veľkej Británie, zabodoval na obrazovkách aj vo svojej slovenskej verzii a od roku 2021 vysiela už tretiu sériu po sebe.

Láskavá pekárska šou sa pritom dosiaľ zakaždým vo svojej sezóne stala najsledovanejším šou programom na trhu a celkovou sledovanosťou prekonala aj konkurenčné šou ako Tvoja tvár znie povedome, Česko Slovensko má talent, Farma či Na nože.

Napriek suverénnemu úspechu, a to aj v priamej konkurencii sezónnych šou Markízy a Joj, bolo takto pred rokom ďalšie pokračovanie televízneho pečenia ohrozené.

Ešte v priebehu decembra 2022 hrozilo, že sa RTVS do výroby tretej série nepustí. Dôvodom boli financie, no aj po hlasnej odozve fanúšikov šou na tieto správy napokon dala televízia tretej sérii na poslednú chvíľu zelenú.

Tej sa aktuálne na obrazovkách darí dokonca o niečo lepšie ako tej vlaňajšej.

Pri porovnaní prvého mesiaca vysielania zažíva tento ročník väčší úspech ako ten minuloročný, keď sa v nedeľnom prime-time v krátkom čase odtrhol od konkurenčného Talentu aj Farmy a začal jasne dominovať záveru týždňa.

Pečenie sa momentálne s 3. sériou sledovanosťou usádza v širšom okolí 450-tisíc divákov v univerzálnom publiku, v obchodnej cieľovke prekračuje ratingovú hranicu 7 % s podielmi na trhu okolo 22 %.

Talent v ostatných týždňoch klesol pod ratingových 6 %, Farma spravidla podlieza 5 %.

Okamžite chystá 4. sériu

Neistá budúcnosť Pečie celé Slovensko sa tento rok nezopakuje.

Na rozdiel od vlaňajška verejnoprávna televízia nebojuje s nedostatkom financií, keď po tohtoročnej zmene financovania telerozhlas dostane do svojho rozpočtu viac peňazí.

RTVS tak na nič nečaká a už na začiatku novembra potvrdzuje prípravy novej 4. série Pečie celé Slovensko.

Televízia ešte v čase vysielania aktuálneho tretieho ročníka začína zháňať nových pekárov a pekárky a využije tak mimoriadnu divácku pozornosť na vyskladanie čo najsilnejšieho obsadenia pre ďalšiu sériu.

Očakáva sa, že s nasadením bude televízia otáľať a pečenie sa so 4. sériou vráti na budúci rok.

Čítať viac...
Nahor