Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Televízia

Pečie celé Slovensko ešte nekončí: Toto sú hostia tohtoročného vianočného špeciálu!

RTVS aj tento rok po finále súťažnej série odvysiela celebritný špeciál.

Pečie celé Slovensko bude pokračovať aj tento týždeň.

Verejnoprávna televízia uplynulú nedeľu uzavrela už 3. sériu svojho najúspešnejšieho programu uplynulých sezón, ktorý zároveň tretí rok po sebe potvrdil status najsledovanejšej šou jesene na celom trhu.

Víťazkou tretieho ročníka sa stala Tímea Strnálová, ktorá spoločne s titulom Majsterky pekárky získala mesačnú stáž od Natache Pacal a dovolenku na Kapverdských ostrovoch.

Timi po finále priznala, že vo výhru v kútiku duše dúfala, no po vyhlásení jej mena prežívala nebývalú eufóriu.

„Bola tam možno nádej, ale keď to človek počul naživo, je to neuveriteľné. Nesmierne sa teším, je to neopísateľný pocit,“ zareagovala po vyhlásení víťazky Tímea.

Bernolákovo som opúšťala s veľmi pozitívnymi emóciami. Som vďačná všetkým, ktorí sa podieľali na tvorbe najsladšej šou, pretože tak ako bez tejto TOP 12, tak ani bez nich by táto relácia nebola taká, ako vidíte na obrazovkách,“ dodala neskôr.

RTVS už teraz pripravuje ďalšiu 4. sériu, do ktorej zháňa nových amatérskych pekárov a pekárky.

Očakáva sa, že k realizácii pristúpi v rovnakom režime ako v uplynulých rokoch – nakrúcanie by malo prebehnúť na jar 2024 a vysielanie následne na jeseň.

Otázne však je, ako bude verejnoprávna televízia schopná naplniť svoje budúcoročné plány, keď jej vďaka novej vláde hrozí zníženie príjmov zo štátneho rozpočtu na úrovni vyše 54 miliónov eur.

Hostia a výzvy vianočného špeciálu

Ešte predtým, ako sa bude musieť RTVS zaoberať týmito problémami, odvysiela už nakrútený tretí vianočný špeciál Pečie celé Slovensko.

Pred televíznymi kamerami bude piecť šestica známych osobností.

Sily si v známom stane pomerajú herečky Jana Kovalčíková a Dominika Kavaschová, bývala humoristická dvojica Andy Kraus a Peter Marcin, speváčka Katka Koščová a moderátor Martin Nikodým.

Nie každý má s pečením skúsenosti a v šou si niektorí prejdú krstom ohňom.

„Pre mňa je pečenie španielska dedina,“ cituje Marcina časopis Eurotelevízia. Hosťujúcim pekárom a pekárkam však asistovali prvý víťaz Pečie celé Slovensko Miňo Macula a Natacha Pacal, ktorí pomohli celebritnej šestici k úspešnému zvládnutiu výziev.

Známe osobnosti sa aj tento rok popasujú s dvomi výzvami.

Technickú výzvu si pre nich pripravila porotkyňa Jožka Zaukolcová, ktorá niektorých prekvapila voľbou Včelích úlikov. „Nikdy predtým som ich nevidel. Bola to totálna piplačka,“ okomentoval prvú výzvu Marcin.

Nasledovala kreatívna výzva v podobe najrôznejších rolád, kde si populárne tváre mohli zvoliť aj recepty, ktoré robia najradšej oni sami doma.

Ani vo vianočnom špeciále Pečie celé Slovensko nebude po boku Jožky Zaukolcovej chýbať aj druhá porotkyňa Petra Tóthová, či moderátori Juraj Bača a Milan Zimnýkoval. Premiéru bude mať v nedeľu 17. decembra o 20:30 na Jednotke.

 

Čítať viac...
Nahor