Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Pátranie Markízy po skutočných policajtoch: Vieme, aký nový seriál pripravuje!

Televízia pokračuje v rozširovaní portfólia príbehov inšpirovaných skutočnosťou.

Iba minulý mesiac sa Markíza pustila do špecifického hľadania súčasných alebo bývalých policajtov, ktorých chce obsadiť do svojho nového seriálu. „Do nového seriálu hľadáme policajtov a policajtky, ktorí pôsobia / pôsobili v Policajnom zbore SR alebo v Mestskej polícii. Taktiež hľadáme nové tváre na epizódne postavy – deti, dospelých aj seniorov. Predošlá skúsenosť s herectvom je vítaná, nie však nutná,“ napísala Markíza. Dnes je už jasné, o aký projekt pôjde.

Televízia totiž pripravuje ďalší seriál, ktorý zaradí do svojej súčasnej seriálovej série. K Rodinným a Susedským prípadom totiž najnovšie plánuje zaradiť aj novinku Policajné prípady. Nový seriál bude unikátnejší práve tým, že doň chce obsadiť skutočných policajtov. Markíza si už nechala na Úrade priemyselného vlastníctva zaregistrovať ochrannú známku s takýmto názvom.

Iba na jeseň 2015 uviedla Markíza k dovtedajším Rodinným prípadom dvojičku Susedské prípady. Nasadila ju proti silnej šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, v ktorej konkurencii sa od spustenia Kukučky trápila. Seriál jej však prepadával, klesal dokonca hlbšie ako samotná Kukučka. Dlho v programe nevydržal. Vrátiť sa mal túto jar, Markíza však zvážila jeho výkony a nasadila premiéry celebritnej Bez servítky. Po čase aj tie z vysielania stiahla.

Rodinné prípady mali svoju premiéru v decembri 2012, kedy sa odvysielal len jediný diel aj to s neúspechom. Nastálo zaradila Markíza odkladaný seriál od jari 2014. Ešte pred svojím štartom sa pritom postarali o kauzu. Pred Rodinnými prípadmi totiž ohlásila svoju scripted-reality sériu ako prvá Joj, keď v máji 2012 zaregistrovala značku Rodinné aféry. Následne na jeseň potvrdila nasadenie projektu už s upraveným názvom Rodinné záležitosti pre jar 2013. Na túto správu zareagovala Markíza, ktorá si v októbri zaregistrovala príbuznú značku Rodinné prípady a operatívne ešte v decembri nasadila programovou zmenou pilot.

Čítať viac...
Nahor