Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

Parlamentné voľby 2016 v RTVS: Takto vyzerá jej kompletný program!

RTVS vyhradí desať hodín vysielacieho času na diskusné programy v rozhlasovom vysielaní a desať hodín vysielacieho času na diskusné programy v televíznom vysielaní. Kandidujúce subjekty budú do diskusných relácií v rovnocennom vysielacom čase v rozhlase aj v televízii zaradené na základe priemeru výsledkov kandidujúcich subjektov v 4 prieskumoch verejnej mienky, ktoré si špeciálne na tento účel RTVS objednala u dvoch renomovaných výskumných agentúr.

Zástupca každého kandidujúceho subjektu bude mať k dispozícii časový úsek meraný časomierou. Predvolebná diskusia začne v hlavnom vysielacom čase Rádia Slovensko. V rozhlase RTVS diskusie odvysiela v dňoch 19. 2., 20. 2., 22. 2., 23. 2., 24. 2., 25. 2., 26. 2. a 27. 2. 2016 so začiatkom vždy presne o 12:20 hod. Ich záznam, spôsobom relive, teda v nezmenenej podobe, bude odvysielaný na Dvojke v rovnaké dni – teda 19. 2., 20. 2., 22. 2., 23. 2., 24. 2., 25. 2., 26. 2., 27. 2. 2016 so začiatkom vždy presne o 18:00 hod. Moderátormi diskusií budú Branislav Dobšinský, Lucia Virostková a Juraj Jedinák.

Spot Parlamentné voľby 2016

Ďalší rad predvolebných diskusií odvysiela simultánne Jednotka a Rádio Slovensko v dňoch 26. 2., 29. 2., 1. 3. a 2. 3. 2016 vždy so začiatkom presne o 20:25 hod z priestorov reštaurácie UFO v Bratislave. Moderovať ich bude Martin Strižinec. Všetky diskusie budú obsahovať skryté titulky pre nepočujúcich a rovnako tak budú v prípade potreby ošetrené aj audiokomentárom pre nevidiacich. Parlamentné voľby 2016 vo vysielaní RTVS vyvrcholia počas volebnej noci, 5. 3. 2016. Zuzana Hanzelová a Martin Strižinec v televíznom štúdiu vysielanom na Jednotke a v Rádiu Slovensko privítajú renomovaných analytikov, sociológov, s ktorými budú komentovať priebežné výsledky volieb, ale aj výsledky špeciálneho volebného výskumu, ktorý odhalí správanie sa voličov, ale aj to, čo ovplyvnilo ich rozhodovanie pre jednotlivé strany. Analýzy doplnia aj aktuálne vstupy a priame prenosy z centrál jednotlivých politických strán.

Volebné vysielanie bude pokračovať v nedeľu 6. 3. 2016 od 8:00 otvoreným volebným štúdiom na Jednotke, ktoré bude RTVS vysielať až do 14:00 a sprevádzať ním budú Zuzana Hanzelová, Martin Strižinec a Ľubomír Bajaník. Súčasťou otvoreného štúdia bude aj špeciálne vydanie relácie O 5 minút 12, v ktorom Martin Strižinec a Branislav Dobšinský privítajú lídrov strán, ktoré sa dostanú do Národnej rady SR. Diskusiu o 11:55 odvysielame súbežne aj v Rádiu Slovensko.

V Rádiu Slovensko a v Rádiu Regina bude, okrem podrobných informácií v prúdovom vysielaní a v spravodajských blokoch, aj špeciálne volebné štúdio taktiež od 8:00 hod v nedeľu ráno, ktoré bude moderovať Lucia Virostková a privíta v ňom analytikov aj odborníkov, s ktorými rozoberie výsledky volieb.

Logo projektu, ako aj celá grafická výbava vznikali v interných kapacitách Sekcie marketingu a komunikácie RTVS. Aj tentokrát sa ústredným hudobným motívom predvolebného vysielania RTVS stala skladba Dolu Váhom, ktorú nahral Symfonický orchester Slovenského rozhlasu (SOSR).

TS RTVS

Čítať viac...
Nahor