Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Panelák už denne nepôjde, epizódy budú kratšie! Grega o dôvodoch jeho návratu

Najdlhšie vysielaný seriál sa budúci rok vráti, čaká ho nový režim vysielania.

Panelák bol sedem a pol roka stabilnou súčasťou hlavného programu Joj, keď ako denný seriál zapĺňal veľkú časť večerného programu v týždni. Televízia v ostatných sezónach od denných večerných projektov ustupuje a tento trend bude nasledovať aj obnovený seriál.

Nový Panelák čaká aj nové nastavenie, keď by už sa už nemal vrátiť ako denný seriál. „Tentoraz nebudeme pod takým tlakom, ako to bolo predtým, pretože intenzita výroby a ani intenzita vysielania nebude taká veľká ako kedysi,“ povedal pre Nový čas Andy Kraus. Podľa aktuálnych informácií Joj by sa k tomu dĺžka nových epizód mala dostať na úroveň okolo 30 minút, čo je návrat k začiatkom seriálu. V posledných sériách sa jednotlivé časti dosahovali minutáž aj okolo 50 minút.

Panelák by sa mal na obrazovky Joj vrátiť po necelých dvoch rokoch. Televízia s ním opäť ráta na jar 2017, a teda presne v období, kedy oslávi svoje 15. narodeniny. Vysielať začala 2. marca 2002. Generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega, pripomína, že práve výročie sa stalo jedným z dôvodov pre návrat seriálu.TV JOJ na budúci rok čaká významné výročie a zhodli sme sa, že na oživenie Paneláka je správna príležitosť. Diváci tento seriálový fenomén pustili do svojich životov na niekoľko rokov, dopriali mu neuveriteľné úspechy a chceme sa im za to dostatočne poďakovať,“ uviedol vo svojom blogu na Stratégiách.

Zároveň priznal, že sa v televízii diskusie o návrate Paneláku začali objavovať hneď po jeho skončení. „Pre veľké fanúšikovské zázemie sa rozhodnutie ukončiť dlhoročný pilier nášho večerného programu nerodilo ľahko. Cítili sme, že Panelák potrebuje oddych, no zároveň má stále veľký potenciál,“ pokračuje Grega. Tento potenciál mal pretrvať dodnes, nakoľko žiaden nový projekt nedokázal žáner Paneláku nahradiť: „Rozhodnutie vrátiť Panelák podporil aj samotný trh, keď ani po vyše roku od ukončenia seriálu dopyt po takomto žánri nevymizol. V súčasnosti je o to väčší, že podobný typ programu na obrazovkách chýba.“

Joj sa v tomto roku v rámci seriálovej tvorby vybrala cestou minisérií vyrábaných v exteriéri a Panelák má túto ponuku žánrovo doplniť. „V spojení s kratšími sériami bude ideálnou kombináciou, vďaka čomu si to svoje budú môcť nájsť fanúšikovia rôznych žánrov aj produkcií,“ píše riaditeľ Joj v blogu. Medzi dôvodmi, prečo televízia oživuje Panelák, zároveň uvádza, že ide o moderný seriál vídaný v zahraničí, ktorý vychádza z každodenných situácií, má blízko k divákom a odohráva sa prakticky v reálnom čase. Darí sa mu to vďaka aktualitám, ktoré v minulosti tvorcovia do seriálu dotáčali dokonca aj v deň vysielania. Grega tiež pripomenul, že seriál poskytol priestor pre rast hereckých aj režisérskych talentov: „To bude jednou z jeho úloh aj v ďalšom pokračovaní.“

Čítať viac...
Nahor