Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Panelák sa dotiahol na Televízne noviny! Hlas ostáva na minime

Včerajší neskorší príchod divákov k televíznym obrazovkám poriadne zamiešal kartami sledovanosti. Panelák sa dotiahol na Televízne noviny, Hlas sa trápil aj s Kosťami.

Živé kolá speváckej šou Markízy a Novy, Hlas Česko Slovenska, divákov nelákajú. Aj druhé finálové kolo skončilo na podpriemerných hodnotách, pričom oproti minulému týždňu zaznamenalo aspoň mierny nárast s ratingom 6,6 % a podielom 21,9 %. Voľný priestor dáva krídla jojkárskemu Paneláku, ktorý druhý týždeň po sebe získal v konkurencii Hlasu postavenie lídra, pričom tento raz sa dotiahol aj na hlavné spravodajstvo Markízy. Panelák si podľa našich informácií zaplo 8,6 % Slovákov s podielom 26,7 %, pričom Televízne noviny dosiahli výkon 8,8 % s podielom takmer 41 %. Tento tesný výsledok spôsobil najmä nízky celkový rating po 19-tej hodine, keď si Slováci pravdepodobne užívali počasie bez dažďa a vetra, z výkonov je však evidentné, že ich k obrazovke nelákal ani samotný program.

Hlas sa do pozície lídra dostal po 21:30, kedy už odolal nástupu akvizičných Kostí. Spevácka šou sa však neutrhla, keď seriál získali rating nad 6 % a podiel okolo 20 %. Aj v Česku Hlas dovoľuje inak netradičný nárast konkurencie. Včerajší priamy prenos sledovalo 510-tis. divákov s ratingom 6 %, čo predstavovalo podiel 16 % v 15+ (v 15-54 23 %). Vďaka speváckej šou sa mohla nadýchnuť Prima, ktorá bola s večerným programom lídrom.

Kde na Slovensku tratila Markíza, nezískala iba Joj. Časť ratingov ostala aj v „rodine“, keď opäť úspešný večer prežilo Dajto. Jeho hlavný film Next sledovalo vyše 9 % divákov, vďaka čomu sa stalo trojkou na trhu. Plus v tom čase vysielala kriminálku CSI a dokument Osudný let č. 447, v oboch prípadoch stanica prekročila hranicu 5 %. Dome opäť najväčšiu radosť urobila telenovela Fatmagul s podielmi takmer 7 a 10 %. Dajto si aj v stredu upevnilo líderskú pozíciu medzi malými stanicami, s Domou dokonca predbehli aj Jednotku.

 

Čítať viac...
Nahor