Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Panelák opäť silný, dotiahol sa aj na Búrlivé víno! Rodinné prípady hlboko v podpriemere

Najdlhšie vysielaný seriál na Slovensku možno po rokoch chytil ďalší dych.

Ani so zaradením dvoch brejkov a natiahnutím až takmer do jedenástej Panelák oproti štartu 15. série výrazne nestratil. Naopak, v podieli ešte posilnil a aj v ratingu zaznamenal lepší výsledok, než na aký bol zvyknutý v minulom roku. Druhú časť novej série sledovalo 8,2 % divákov s podielom až 29 %. Takéto výkony si pamätá aj piata Farma vysielaná ostatnú jeseň. Celkovo seriál v utorok sledovalo 415-tisíc divákov.

Markíza v tom čase vrátila do programu Rodinné prípady, ktoré za Panelákom v prvej priamej konkurencii výrazne zaostali. Seriál sledovalo len 4,7 % divákov s podielom 16,7 %. Na prvý raz si tak, akoby, Markíza s Joj čísla vymenili. Celkovo Rodinné prípady zaujali 273-tisíc Slovákov.

Joj sa môže z utorňajšieho úspechu Paneláku tešiť o to viac, že nemal ďaleko ani od Búrlivého vína. To totiž sledovalo 8,9 % divákov a jeho podiel zaznamenal hodnotu 23,7 %. V celkových číslach taktiež kleslo s hodnotou 608-tisíc. Dobrý dojem z utorka Joj kazia len Divoké kone. Tie sledovalo prekvapivo menej divákov, než popri rekordnej Hornej Dolnej v pondelok a seriál klesol na rating 7,5 % s podielom 19,9 %. V univerzálnej cieľovke ho sledovalo 459-tisíc divákov. Časť divákov k sebe stiahla Jednotka s Nikto nie je dokonalý a podielmi 13,3 resp. 15,3 % (12 – 54 / 12+).

Paneláku sa podarilo na diaľku poraziť aj seriál Chlapi neplačú a stal sa tak druhým najsledovanejším denným seriálom po Búrlivom víne. Podvečerný seriál Markízy mimoriadne poklesol, uhral rating 6,3 % a podiel 23,3 %. K Sladkému životu však diváci nepribudli, naopak, celebrity šou ešte klesla k ratingu 3,2 % a podielu 11,3 %. Sladký život bol dokonca trojkou na trhu, predbehla ho súťaž 5 proti 5 s ratingom 3,9 % a podielom 13,9 % (12 – 54).

Na menších staniciach po počiatočnom úspechu zažila pokles Zakázaná láska. Jej ratingy sa podľa našich informácií prepadli k úrovni 1,5 a 1,2 %, čo predstavovalo už menej optimistické podiely 4,7 a 5,5 %. Na čele medzi „menšími“ bola večer Plus, Peklo v ríme sa prehuplo cez 5 %, Vlak plný peňazí na Dajto päťku podliezlo.

Čítať viac...
Nahor