Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Panelák odštartoval pred 6 rokmi. Joj výročie oslavuje kontroverziou okolo ruských lesbičiek

Najdlhšie vysielaný seriál na Slovensku, Panelák, oslavuje šieste výročie od svojho štartu. Prvú epizódu odvysielala Joj 18. februára 2008.

Žiadnej slovenskej televízii sa nepodarilo produkovať premiérové epizódy pôvodného seriálu tak dlho a v takej intenzite, ako televízii Joj. Jej Panelák má za sebou vyše tisíc častí, necelých trinásť sérií a dnes načína svoj siedmy rok na televíznej obrazovke. 1104. epizódou s názvom „Som krava“ oslávi presne šesť rokov.

Napriek tomu, že televízia zvykla v prípade výročí Paneláku vymýšľať rôzne aktivity, šieste narodeniny pravdepodobne prebehnú bez väčších osláv. Jedinou aktuálnou udalosťou súvisiacou s Panelákom je hosťovanie ruského dua Tatu, teda jeho polovice. Kým Jelena Katina už mala absolvovať svoje obrazy v seriáli, Julia Volkova odlet z Ruska na Slovensko nestihla, dôvodom vraj bol hokejový zápas zo Soči našich s domácimi, ktorý sa vďaka dráme až do samostatných nájazdov nečakane predĺžil. Kedysi kontroverzné Rusky mali pôvodne v plnom zložení na Slovensko pricestovať na natáčanie nového klipu Horkýže Slíže. Práve tí budú prvou kapelou, o ktorej Joj pripravuje aj dokument.

Panelák je pre Joj dodnes dôležitou súčasťou. Aj keď seriál v poslednom čase stráca na sile, stále dokáže k obrazovke pritiahnuť potrebný počet divákov a patrí k najúspešnejším formátom televízie. Panelák výrazne pomohol televízii odraziť sa od priemeru a získať vlastnú identitu, z ktorej čerpá Joj dodnes. Scenár k seriálu pri tom ležal dlho v Markíze, kým ho po rozdelení dvojice Kraus – Marcin nezobral dnes už dvorný scenárista Joj ukázať na Kolibu. Seriál si prešiel aj v rámci sledovanosti mnohými obdobiami, viac si môžete prečítať tu. V súčasnosti sa jeho výkon pohybuje okolo 20 – 21 %, aktuálny priemer televízie je okolo 17 – 18 %.

Čítať viac...
Nahor