Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Panelák na prvý raz v novom čase uspel! Predbehol aj Divoké kone

V pondelok sa do vysielania vrátil najdlhšie vysielaný seriál na Slovensku Panelák. Štart 15. série uspel.

V novom čase až za novinkou Divoké kone. Takéto nastavenie čaká s 15. sériou seriál Panelák, pre ktorý bude táto jar kľúčovou. Prvá časť novej série zatiaľ dáva televízii dôvod na optimizmus, keď si úvodný diel pozrelo 8,7 % divákov s podielom 26,7 %. Celkovo štart 15. série sledovalo 474-tisíc divákov. Otázkou bude, kde sa čísla Paneláku zastabilizujú, najčastejšími maximami seriálu počas ostatnej jesennej sezóny bol ratingy okolo sedem percent.

Paneláku sa na prvý raz podarilo zdolať aj Divoké kone. Tento fakt však príliš neprekvapuje, nakoľko dennému seriálu v pondelky konkuruje Horná Dolná. Tá  pri tom dokázala opäť zlepšiť svoje maximum, keď v ratingu dosiahla doslova obrovský výkon 20,8 % s podielom 49,1 %. Podiel dáva tušiť, že divákov bolo pri obrazovke viac ako pred týždňom. Sitkom v univerzálnej cieľovke atakoval milión, sledovalo ho 949-tisíc divákov. Spomínané Divoké kone napriek tomu zaznamenali svoj najlepší výkon proti Hornej Dolnej, v ratingu dosiahli 7,8 % a v podieli 18,7 %. Celkovo si ich pozrelo 537-tisíc divákov.

Po sitkome uzatvorila Markíza trilógiu Slnko, seno,…, záverečná časť s podtitulom erotika viedla s Panelákom vyrovnaný boj, treba dodať, že denný seriál pri svojom štarte šiel bez brejkov. Komédia v ratingu dosiahla 8,4 % s podielom 31,4 %.

Ďalším sledovaným momentom bol presun celebrity šou Sladký život z večerného času do accessu. Reality šou sa nepodarilo preniesť všetkých divákov a ani zaujať tých, ktorí sledovali Súdnu sieň. Prvá časť vysielaná o 18-tej zaznamenala slabý rating 3,7 % s podielom 12,6 %. Takýto rating dokázala uhrať aj nákupná šou Nákupné maniačky, ktorej výroba je výrazne lacnejšia. Chlapi neplačú sa aj vďaka voľnejšiemu priestoru mohli tešiť z nadpriemerného podielu 29,7 %. Doma v pondelok odštartovala novú telenovelu Zakázaná láska, viac o sledovanosti sa dočítate v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor