Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Panelák definitívne stráca dych: Finále 14. série najslabším v histórii, je čas na zmenu!

Divoké kone môžu byť na jar záchranou pre Joj. Posledné výsledky ostatnej série Paneláku ukazujú, že najväčším nepriateľom denného seriálu nie je Búrlivé víno.

Panelák sa v ostatných sériách nedokázal obrodiť napriek viacerým pokusom a jeho výsledky počas 14. série naznačujú, že definitívne stráca svoju silu. Kým ešte pred dvomi rokmi dokázal pravidelne dosahovať ratingy nad 10 %, v tomto roku čoraz viac padal k hranici 7 percent a na jeseň neraz pod túto úroveň.

Panelák paradoxne slabé chvíle zažíval aj po odchode Búrlivého vína na zimné prázdniny. Počas záverečného týždňa Farmy dokázal byť iba raz nad vlastným aktuálnym priemerom v deň, keď Markíza ponúkla druhý zostrihový diel z reality šou.

Ani finále 14. série nedokázalo potešiť televíziu z Koliby. Naopak, posledný diel zaznamenal paradoxne jeden z najhorších výkonov celej série, keď podľa našich informácií získal v ratingu 5,8 % s podielom 14,1 %. Pre Joj ide o výrazný pokles oproti finále 13. série. Vtedy seriál dosiahol rating 7,3 % s podielom 20,8 %. Denný seriál si napriek výraznejšiemu mladšiemu publiku, napríklad v porovnaní s Búrlivým vínom, dokázal udržať divákov prekvapivo v univerzálnej cieľovke. V 12+ sledovalo finále 14. série Paneláku 326-tis. divákov, kým finále jarnej trinástej série 336-tis. divákov.

Pre Joj tak aktuálne výkony Paneláku znamenajú jasný signál, že je čas na zmenu. Tú by mali priniesť Divoké kone, ktoré však odštartujú 5. januára v priamej konkurencii novej série Búrlivého vína. O týždeň neskôr Joj odštartuje aj ďalšiu novinku, Sladký život, úvodnej časti reality šou 12. januára by však mali robiť podľa aktuálnych programov konkurenciu premiérové Babovřesky, ktoré by pre Joj boli s veľkou pravdepodobnosťou priveľké sústo.

Panelák pokračuje aj na jar 2015, podľa názoru Andyho Krausa by sa seriál nemal v prípade úspechu Divokých koní presúvať na 18-tu hodinu. Tvorca Paneláku vidí seriál naďalej v prime-time a teda v tomto prípade sa prikláňa k presunu na 21:30. „Pokiaľ bude Panelák vysielaný v prime time, tak o neho obavy ani v prípade posunu na neskôr nemám. Panelák však nie je seriál na 18-tu, lebo jeho dej je dynamický a treba ho sledovať zo sedačky, nie od kuchynskej linky,“ povedal Kraus pre Topky.

Čítať viac...
Nahor