Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Sledovanosť

Pán profesor za rekordmi zaostal, udržal však väčšinu divákov! Susedia potvrdzujú pokles

Pán profesor môže opäť útočiť na víťazstvo v týždni medzi mladými divákmi.

Najúspešnejšia minuloročná televízna novinka bude aj túto jar patriť k najsledovanejším programom.

Seriál Pán profesor odštartoval druhú sériu rekordným úspechom, keď prepísal aj minuloročné maximá. S druhým pokračovaním už na rekordy nedosiahol, no zopakoval mimoriadne silný rating, keď sa nateraz usádza na úrovni 12 ratingov a podieli okolo 30 %. Obe tieto hodnoty seriál tento pondelok prekonal o jednu desatinu percentuálneho bodu. V celkovom publiku tesne spadol pod polmiliónovú hranicu so 495-tisíc divákmi.

Stratu divákov oproti predošlým sériám potvrdzujú Susedia. Tí sa prvýkrát od návratu v roku 2018 vysielajú v neskoršom druhom pásme, kedy časť divákov spravidla odchádza od televízorov, vysielajú sa však po najsilnejšom programe na trhu v komerčnej cieľovke.

Oproti minulotýždňovému štartu novej série Susedia stratili necelého pol ratingu s výkonom 7,1 % a podielom 23,7 %. Celkovo ich sledovalo 304-tisíc divákov.

Oba programy Markízy v komerčnej cieľovke vyhrali večer a predbehli konkurenčné programy. Inkognito po rekordných sezónach zaznamenáva od minulého roka prepad sledovanosti, hýbe sa aktuálne v okolí piatich ratingov, pondelok úplne totožný rating dosiahlo napríklad podvečerné Bez servítky na Joj. Celkovo Inkognito sledovalo 403-tisíc divákov.

Vôbec najsledovanejším programom dňa sa stalo Počasie Markízy, sledovalo ho 631-tisíc divákov. V komerčnej cieľovke vyhral pondelok Pán profesor s ratingom 12,1 %.

Čítať viac...
Nahor