Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Pamätné vystúpenia Adamca a Bičana v Tvoja tvár znie povedome: Markíze hrozí pokuta!

Do hľadáčika regulátora sa dostalo aj V siedmom nebi za jeden z najškandalóznejších príbehov.

Jarný markizácky hit Tvoja tvár znie povedome môže skončiť s pokutou. Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) prijala sťažnosť, na základe ktorej sa púšťa do prešetrovania jedných z najúspešnejších vystúpení prvého ročníka šou.

Ako nás informovala hovorkyňa RVR Lucia Jelčová, spornými sa stali úspešné vystúpenia Lukáša Adamca a Andreja Bičana zo 4. kola šou. V prípade strieborného finalistu prvej série ide o číslo, v ktorom imitoval Ibrahima Maigu (vystúpenie tu), zabávač bude zas prešetrovaný za imitáciu Samanthy Fox (vystúpenie tu). Toto vystúpenie pritom presiahlo hranice Slovenska, nakoľko naň zareagovala sama speváčka.

V prípade oboch vystúpení mali byť problémom obscénnosti. Tie kopíroval Adamec z klipu k piesni, Bičanovi zas počas vystúpenia presvitali umelé prsia aj bradavky. „Ich odvysielaním mohlo dôjsť k porušeniu ustanovenia o ochrane maloletých – program mohol byť označený piktogramom nesprávnej vekovej vhodnosti,“ hovorí Jelčová. Rada si teda posvieti, či pri ich vystúpeniach nemala na obrazovke svietiť piktogram „15“, vďaka čomu by nesmel byť program reprízovaný v poobedných hodinách.

tvoja tvar znie povedome adamec maiga cierna baca bican samantha fox

Regulátor sa zameria aj na jeden z jojkárskych hlavných programov jari – V siedmom nebi. Preverí, či relácia vyvážene informovala o prípade 3,5-ročnej Vanessky, ktorý Vilo Rozboril označil za „najabsurdnejší a najškandalóznejší príbeh v histórii Siedmeho neba„. Dievčatko bolo krátko po pôrode predbežným opatrením umiestnené do detského domova, pričom rodičia vyše tri roky bojovali o to, aby im ho štát vrátil do opatery. „V prípade programu V siedmom nebi mohlo dôjsť k nezabezpečeniu všestrannosti informácií a názorovej plurality v súvislosti s informovaním o prípade 3,5-ročnej Vanessky,“ dodáva hovorkyňa Rady.

Čítať viac...
Nahor