Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Pamätáte si? Markíza pred rokom prvý raz v histórii neodvysielala Televízne noviny. A hneď dvakrát

Rok 2014 bol pre hlavné správy Markízy bizarný.

Možno nie každý z vás si spomenie na historickú udalosť, ktorá sa udiala v podobnom období minulého roka. Markíza po prvý raz od spustenia vysielania neodvysielala plánované vydanie hlavnej spravodajskej relácie Televízne noviny a to hneď dvakrát v priebehu krátkeho času.

Prvý raz sa tak stalo v piatok 3. januára 2014, keď televíziu ochromila technická chyba. “Vážení televízni diváci, z dôvodu náhlych technických príčin dnes nemôžeme odvysielať Televízne noviny. Za vzniknutú situáciu sa ospravedlňujeme. Ako náhradný program odvysielame ďalšie epizódy seriálu Susedia,” znelo stanovisko televízie. Líder pre technické problémy nepriniesol ani prvé spravodajstvo o 17-tej či Športové noviny po ôsmej.

Po druhý raz vynechala Markíza Televízne noviny rovnako mimoriadne, no zámerne. Dôvodom bol hokejový turnaj Zimných olympijských hier, ktorý líder prenášal na svojich kanáloch. V utorok 18. februára 2014 televízia uprednostnila atraktívny duel o štvrťfinále medzi našimi hokejistami a Českom, ktorý štartoval o 18-tej a tak bolo jasné, že nabúra tradičnú spravodajskú hodinu a pol Markízy. Tá namiesto večerného spravodajstva ponúkla predĺžené správy o 17:00.

Zaujímavosť sa udiala aj na konci minulého roka, keď vo štvrtok 25. decembra 2014 odvysielala Markíza Televízne noviny výnimočne z menšieho štúdia určeného pre športové prenosy. Ako sme vás ako jediní informovali, dôvodom boli práce v hlavnom štúdiu spojené s prechodom na HD vysielanie, ktoré si vynútili dočasné presunutie výroby.

Čítať viac...
Nahor